«Мене як сільського голову звинувачують в тому, що я на посаді займаюся маніпулюванням людьми, наклепами, брехнею і маю за мету на посаді — безмежне особисте збагачення та переслідую особисті інтереси.

У серпні 2018 року аналогічна «писулька» була рознесена вночі по селах, що входять у нашу ОТГ, і втикнута в огорожі жителів громади, внаслідок чого я скликала позапланові загальні збори сіл та надала чітке пояснення по кожному з пунктів обвинувачення. А ще звернулася до правоохоронних органів з проханням здійснити перевірку, і вона не виявила жодних правопорушень. Але цього виявилось замало незадоволеним писакам, і вони знову узялись за старе: якщо не можуть законно вижити мене з посади сільського голови, то хоча б спаплюжити мою честь і гідність. Автори пасквіля звинувачують мене у таких «злочинах», цитую:

«…вона з порушенням регламенту та тиском на депутатів тричі (!) виносила на сесію питання про оплату 200 тис. грн. за неякісну та незавершену роботу по покрівлі Сокиринецької школи».

Рішення про перекриття даху Сокиринецької школи було прийнято у 2016 році Вінницькою районною радою. Проектна документація передбачала зробити шиферну покрівлю та цегляні фронтони. Педколектив та жителі громади на це не погодились: приміщенню 105 років і воно могло не витримати цегляних фронтонів. А районний відділ освіти відмовився провести на альтернативне перекриття металочерепицею через брак коштів на корегування проекту та повторний тендер. У січні 2017 року було вирішено виділити 400 тис. грн. для перекриття школи: 200 тис. грн. з районного бюджету та 200 тис. грн. — з сільського бюджету. Але, скориставшись моїм перебуванням у відрядженні, депутат сільської ради Цьомик Р.В. скликав позачергову сесію сільської ради, на яку не було запрошено усіх депутатів, і більшістю голосів ця сесія скасувала попереднє рішення про направлення коштів на дах.

А ось ще таке: «У серпні 2017-го проводився тендер на суму більше 5 млн грн. коштів, що надавались громаді як державна підтримка та спрямовувались на реконструкцію адміністративного приміщення. Мельничук підписала договір з організацією, що надала найдорожчу пропозицію. А організації, яка пропонувала зробити роботи на 300 тис., відмовили з формальної причини, використавши родинні зв’язки бухгалтерії сільради».

У листі до редакції депутат Цьомик Р.В. «забув» повідомити читачам, як він разом з родичем місцевого фермера Вокалюком С.М. тиснули на членів тендерного комітету, аби ті прийняли рішення на користь ПП «ДОК-МІК», про яку вони пишуть. А все тому, що директор ПП «ДОК-МІК» — його близький знайомий. А отже, як мені повідомив пан Цьомик, саме «ДОК-МІК» має перемогти в тендері.

Ще одна цитата: «…сільський голова… без докорів сумління кладе до кишені з місцевого бюджету 22 тис. грн. щомісяця (зарплатні — Л.М.)».

Усім відомо, що зарплата сільського голови щорічно при формуванні річного бюджету затверджується сесією сільської ради (!). Заробітна плата разом з урахуванням усіх доплат, передбачених законодавством про заробітну плату посадових осіб органів місцевого самоврядування (оклад, ранг, вислуга, премія, згідно ст., допомога на оздоровлення при використанні відпустки), затверджена на 2017 рік рішенням сесії сільської ради від 30.12.2016 року та на 2018 рік рішенням сесії сільської ради від 20.12.2017 року. В голосуванні щодо зарплати сільського голови взяли участь усі присутні на сесії депутати сільської ради, в т.ч. ті, які звернулися з листом до редакції (!). То чого ж ви тоді голосували, а зараз висловлюєте претензії? І це претензії до мене чи до законодавства?

І останнє: автори пишуть, що моя мета — «безмежне особисте збагачення». Хай це буде на їхній совісті. А я нагадаю, які «особисті інтереси» переслідую: протягом 4 років я майже не маю вихідних, і робочий час у мене ненормований. Для службових потреб використовую власне авто і ніколи навіть думки не мала звертатися до депутатів, щоб сільська рада відшкодувала мені за це кошти. Задля економії сільського бюджету депутати сільської ради прийняли рішення про скасування посади старости села в селах Парпурівцях та Майдані-Чапельському, і ці обов’язки я додала до своїх. Мені більше спадає на думку, що такими своїми діями депутат обласної ради Коровячук О.М. та його помічник, депутат сільської ради Цьомик Р.В. переслідують більше свої інтереси. Конфлікт між нами почався з 2017 року, коли виникали проблеми з виплатою зарплат учителям. Тоді на сесії депутати проголосували за виділення грошей вчителям з бюджету. Проти були тільки ці депутати. Після цього подалися погрози, мені казали, що керувати громадою я не буду.

Потім невідомі підпалили мій автомобіль. Їх не зупинило те, що автомобіль стояв впритул до будинку, в якому могли перебувати малолітні діти. В даний час ведеться кримінальне провадження за цим фактом і вивчаються усі варіанти. Я не влаштовую їх на цій посаді, бо не виконую усіх їхніх розпоряджень. Не звільнила працівників, які працювали до утворення ОТГ. Не звільнила директорів шкіл, будинків культури, завідуючих дитячими садочками. Не підписала «лівого» рішення про вивільнення однієї із учителів. А в серпні 2018 року підтримала ображених пайовиків, яким директор ФГ «Господар-С» безпідставно не виплачував відповідну орендну плату за земельні частки (паї). От і стало питання заміни сільського голови у депутата обласної ради на свого «шурака» – чоловіка сестри, який бере активну участь у всіх «заходах» по виживанню нинішнього сільського голови задля отримання крісла, щоби потім використовувати владу на всі 100 у своїх особистих інтересах. Але більше мовчати я не маю сил. Дістало! Люди мають знати правду. На даний момент мною подано позови до правоохоронних органів про загрозу моєму життю і моїх близьких з боку означених осіб.

Сільський голова Хижинецької
ОТГ Лариса Мельничук».

Людям дійсно вже набридло спостерігати за переливанням ось цього бруду. Про який мир в країні можна говорити, якщо в одній маленькій громаді уже кілька років йде таке внутрішнє протистояння? – роблять висновки автори колективного листа із зверненням на підтримку голови громади та закликом до примирення обох сторін.

Під цим зверненням підписалось більше 200 мешканців Хижинецької ОТГ.