17 грудня у на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося позачергове засідання Священного Синоду УПЦ МП під головуванням митрополита Онуфрія. На ньому, зокрема, відсторонили від обов’язків очільника Вінницької єпархії Симеона.

“Священний синод був змушений прийняти рішення відносно двох наших архієреїв, які незважаючи на рішення Архієрейського собору і Священного синоду, все ж такий взяли участь в зібрані 15 грудня. Тому священний синод звільнив з керування єпархією та заборонив в святочинному служінні митрополита Вінницького та Барського Симеона, а також заборонив священнослужіння та зняв з посади вікарного єпископа Київської митрополії митрополита Переяслав-Хмельницького та Вишневського Олександра”, – сказав керуючий справами УПЦ МП Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній після зібрання.

Тим часом, схоже, у Вінницькій єпархії знайшли заміну Митрополиту Симеону, бо у соціальних мережах вже вітають з призначенням  нового Архієпископа Вінницького і Барського Варсонофія з Ладижина.