Чим відрізняється новий стадіон від інших, хто і як тут буде займатися, — розповіла директор Палацу дітей та юнацтва Світлана Мусійчук.

– На території палацу була земельна ділянка, яку ми своїми силами намагалися обладнати під футбольне поле, бо з 2006 року у нас почали діяти футбольні групи. Але діти хотіли грати на гарній траві, мати комфортні умови, від цього залежить і рівень гри, й взагалі бажання займатися цим видом спорту. Тому ми зверталися до міської влади за допомогою у цьому питанні.

Років п’ять тому, коли у нас відкривався ігровий майданчик, тоді ще мер Володимир Гройсман пообіцяв, що палац матиме гарне футбольне поле. І от ми маємо найкраще футбольне поле у місті. Воно ще частково добудовується, залишилися деякі підсумкові моменти. Але тут уже відбуваються ігри чемпіонату України з футболу, де беруть участь команда «Темп» — Палацу дітей та юнацтва та обласна школа Блохіна-Бєланова. Склали розклад занять, тут будуть займатися наші футболісти — це близько 360-ти дітей — та ще до півтисячі «блохіна-бєлановців».

З нашою футбольною командою «Темп» працюють чотири тренери. Займаються діти віком від 6 до 20 років. Діти старшого віку займаються у нашій футбольній школі за бюджетний рахунок, а молодші, ті, які лиш роблять перші спроби, поки що на госпрозрахунку.

Після відкриття нового поля значно побільшало бажаючих вчитися грати у футбол. Багато звертаються до нас, і не лише батьки і діти, але й аматорські та навіть професійні колективи.

– Окрім сучасного футбольного поля у палаці працює один з кращих у місті басейн.

– Так. У 2006 році був зроблений капітальний ремонт басейну. Тут тільки діти плавають, тому використовуємо спеціальну систему очистки, регулярно робимо проби води, аналізи.

– Палац має свою легендарну історію, тут сила-силенна гуртків, а який з них найповажніший, яким ви найбільше пишаєтесь?

– 24 вересня 1935 року — день народження нашого закладу. Спочатку приміщення знаходилося на берегах Південного Бугу — нинішня вулиця Коріатовичів. Тоді були більш популярні гуртки природничих наук, технічні гуртки, навіть свій маленький ляльковий театр. Якраз керівник театрального гуртка й заснував Вінницький ляльковий театр «Золотий ключик».

Є чимало гуртків, якими ми пишаємося: народні художні колетиви – ансамблі танцю «Радість», «Грація», зразкові художні колективи – театральна студія «Мельпомена», креатив-студія «Орхідея», гуртки м’якої іграшки, мультиплікації, оригамі, технічного моделювання, художньої гімнастики… Всього 60 видів!

Під бажання дітей та запити батьків ми підбираємо нові напрямки гурткової роботи. Якщо раніше був гурток в’язання, то сьогодні діти у цьому гуртку вже не в’яжуть спіднички чи кофтинки, а займаються амігурумі — в’яжуть маленькі іграшки-тваринки. Гуртки інформатики та програмування теж вийшли на вищий рівень, вивчають нові мови програмування, а для молодших дітей — робототехніка.

Саме за цілеспрямовану роботу наш палац був визнаний і нагороджений дипломом як лідер позашкільної освіти 2017 року. Міжнародна асоціація позашкільних закладів зарахувала нас у десятку кращих позашкільних закладів по всій Україні.

– Знаємо, що чимало відомих дизайнерів, акторів, артистів, танцівників починали свою професійну діяльність саме у вінницькому палаці.

– Так, таких імен сотні. Серед журналістів, наприклад, заслужений журналіст України Дмитро Педорук. Актори — Валерій Прусс, Таїсія Славінська, Олександр Свіньїн. Танці — Ірин Яремчук, Тетяна Виноградова, Олександр Оніщук та багато інших.

– Сьогодні у Вінниці чимало приватних закладів, що пропонують гурткову роботу різних напрямків, вони складають палацу конкуренцію?

– Звісно, і це нормально. Ми не можемо охопити усіх дітей Вінниці, лише десь 15 відсотків, — це близько 5 тисяч дітей, на більше у нас немає місць. Щоб по максимуму працювати, палац починає роботу з сьомої ранку і до дев’ятої вечора.

Зараз змінилося ставлення до виховання дітей. Сьогодні батьки розуміють, що найкращі інвестиції — це інвестиції у свою дитину. Треба змалку розвивати таланти та здібності своїх чад, але талант — це титанічна праця.