– У зв’язку із черговими повідомленнями про “замінування” закладів навчання та садочків є необхідність встановлення камер відеоспостереження, які зможуть забезпечити мінімальний контроль за відвідувачами! На разі, на жаль, у такі місця, як дитячі садки та школи у більшості випадків може потрапити будь-хто, тобто зловмисникам не потрібно докладати зусиль, щоб опинитись у будівлі чи на території навчальних закладів.

Так як безпека та здоров’я наших дітей безцінні, ми маємо зробити усе для забезпечення максимально комфортних умов! Я впевнена у тому, що першочергово потрібно подумати про садочки, школи, вищі навчальні заклади, пологові будинки і т.д. Діти- це наше життя, я дуже хочу бути спокійна за кожну дитину нашого міста, -пояснювала вінничанка Анастасія Шевченко. – Окрім того, думаю і сподіваюсь, більшість батьків погодиться зі мною- у відеонагляді є ще декілька вагомих плюсів, для кожного свій.

Відомо, що дана петиція набрала 352 голоси і на неї вже надав відповідь мер Сергій Моргунов.

– Розширення системи відеоспостереження, розвиток системи «Безпечне місто» у Вінниці наразі відбувається згідно з Програмою цифрового розвитку на 2018-2022 роки. На ключових та важливих об’єктах міста, які потребують посиленого захисту та контролю над ситуацією, встановлюються системи та засоби відеонагляду. Забезпечення безпеки дітей у школах та садочках є важливою складовою комплексу заходів формування безпечного міського середовища. На даний час забезпечено відеоспостереження у комунальних закладах загальної середньої освіти міста. В 2019 році передбачено встановити камери відеонагляду у комунальних закладах дошкільної освіти, зокрема, розроблено проектно-кошторисну документацію та в бюджеті Вінницької міської об’єднаної територіальної громади передбачені видатки на реалізацію даного заходу. Питання забезпечення відеоспостереженням пологових будинків буде розглянуто при формуванні подальших планів системи «Безпечне місто».

Валентина Лісова