Цей рік виявився багатим на природні катаклізми. Значних збитків наробили великі пожежі, особливо у Красноярському краї РФ. Державна екологічна інспекція у Вінницькій області вчергове попереджає про небезпеку  спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи тощо.

При цьому згорає родючий поверхневий шар, знижується якість грунту. Вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б  підвищити врожайність у наступні роки. Повітря стає важким і гірким, дим розносить пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. Непоправної шкоди надає перекидання вогню на лісосмуги.

Щороку під час бездумної «чистки» полів шляхом випалювання рятувальники виїжджають на гасіння пожеж. Зокрема, 12 серпня інспектори Держекоінспекції затримали кількох осіб, які самовільно палили стерню на сільськогосподарських угіддях поблизу с. Велика Вулига Тиврівського району.

За таке правопорушення до адміністративної відповідальності притягнуто громадянина та посадову особу за статтею 77-1 КупАП. Ця стаття передбачає штраф для  громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів (170 грн. – 340 грн.), а для посадових осіб – від 850 грн. до 1190 грн.

Як повідомили наші читачі, 13 серпня у Хмільницькому районі горіла солома на полі. При виявленні пожежі слід негайно телефонувати за номером 101.

При виявленні пожежі треба негайно телефонувати за номером 101.