– 6 травня мешканка Гнівані заявила до поліції про зникнення своєї 17-річної доньки Ганни.

Жінка повідомила, що дівчина пішла з дому ще 28 квітня, на Великдень… Зникла жінка сама виховує восьмимісячну доньку. Дитину ж полишила на свою матір. Зв’язку із молодою мамою не було, — розповідає начальник ювенальної превенції обласної поліції Людмила Кузнецова. — Гніванські оперативники знайшли дівчину у Вінниці у компанії друзів. Дівчина пояснила, що під час прогулянки наприкінці квітня затрималась у знайомих та боялась повертатись додому. Тому поїхала до Вінниці та нічого не сказала своїм рідним. Увесь цей час юна мама, скориставшись порадою друзів, жила у гуртожитку.

Наші співробітники провели із дівчиною профілактичну бесіду та повідомили про ситуацію служби у справах дітей. На неповнолітню утікачку та її матір складуть адмінпротокол за ст.184 КУпАП (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей). Їм загрожує штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А от 16-річного Іллю з села Тиманівки Тульчинського району та 13-річну Ганну Грицюк з Немирова досі розшукують.

– 16-річний Ілля Іванович Біляк 1 травня о 17.00 пішов з дому і не повернувся. Юнак навчається у місцевій школі. Він з благополучної, але багатодітної родини. Чому хлопчик зник — невідомо. Можливо, хоче заробити коштів… Спершу рідні юнака розповіли нам, що підліток міг поїхати до Одеси до своїх знайомих, — каже Людмила Кузнецова. — Але ми та наші одеські колеги хлопчика там не знайшли. Втім, нині є інформація, що підлітка бачили на Вінниччині. На автостанціях, у інших місцях. Тож сподіваємось, що знайдемо хлопчика.

Досі нічого не відомо й про 13-річну Ганну Грицюк. Нагадуємо, що дівчинка навчалась у інтернаті та у квітні лікувалась у Немирівській центральній районній лікарні. У суботу увечері пішла з палати й не повернулась. Інформація відносно Ганни Грицюк та Іллі Біляка передана до підрозділів поліції усієї України.

До речі, в цьому році вінницькі поліцейські вже розшукували 161 безвісти зниклу дитину. 159 дітей успішно знайшли та повернули додому.

– У порівнянні із минулим роком кількість таких повідомлень зросла майже вдвічі. Наші зусилля дають успішний результат. Але вже є й певні «традиції». От минулого року на Великдень ми вночі шукали зниклу дівчинку зі Стрижавки, яка тоді блукала у лісі. В цьому році так само у Великодню ніч вже шукали хлопчика з Вінниці, який гостював тоді у свого товариша. На щастя, знайшли досить швидко, — каже Людмила Кузнецова. — Де тікають діти більше — з Вінниці чи районів? Таких порівнянь ми не проводимо. Але в обласному центрі цих випадків все ж таки більше, бо ж більше населення.

Причини втечі неповнолітніх з рідної домівки, в основному — непорозуміння із батьками, рідними й близькими, особисті проблеми чи питання, складний підлітковий вік… Діти прагнуть самостійності тощо. Ось і тікають шукати пригод. Й часто не замислюються, що такі витівки можуть закінчитись досить трагічно. На щастя, у нас поки що таких прецедентів не було. Тому теж активно проводимо профілактичну роботу із неповнолітніми та їхніми батьками, рідними й близькими.

На жаль, інколи вражає й байдужість дорослих, які бачать, що, наприклад, дитина сама гуляє нічними вулицями… Чи спокійно лишається ночувати у іншій родині… Але ж тоді дитина може легко потрапити у біду. Хоч такі випадки й не часті, але все ж таки трапляються. Тому ми просимо дорослих, якщо бачите десь дитину на самоті і так далі, на ваш погляд, вона у скруті чи небезпеці — відразу телефонуйте до поліції…

А ще просимо усіх небайдужих вінничан, якщо комусь щось відомо про зниклого Іллю Біляка звертатись до найближчого підрозділу поліції або відразу телефонувати на спецлінію «102».

Коли верстався номер газети, стало відомо, що 9 травня поліцейські знайшли зниклу дівчинку з Немирова у Києві. Столичні працівники патрульної поліції побачили дівчинку разом із матір’ю у підвалі житлового будинку. Вже відомо, що мати дівчинки не виконує свої обов’язки з виховання двох дітей. Нині в суді розглядаються матеріали щодо позбавлення її батьківських прав.

Наразі знайдена дівчинка знову знаходиться у інтернатному закладі.