Цю шокуючу історію ми дізнались завдяки небайдужим активістам та воїнам із Могилева-Подільського. Бо чомусь ті, на очах кого розвивались всі ці події, досі роблять вигляд, що нічого не знають. І весь цей час прикривали 36-річного Романа Калантирського, який довгий час очолював ДАІ у місті та районі. І лише в 2015 році звільнився та виїхав до окупованого Криму, де нині служить у взводі супроводу в  Севастополі.  Він внесений до бази «Миротворець», а зі своїми родичами та кумами з Вінниччини продовжує зустрічатись на своїй території. Що змусило чоловіка, в якого була стрімка кар’єра, стати зрадником, важко сказати. Натомість знайомі стверджують, що то щирі ідеологічні погляди.

– Роман Калантирський родом із сусіднього Окницького району, що у Молдові. Там вивчився та працював у правоохоронних органах. Для всіх досі загадка, яким чином він отримав український паспорт та став працювати у поліції Могилева-Подільського. Є підозра, що не обійшлось без «рішалова» в одній із структур, начальник якої досі працює і є прихильником «руського міра». Під час перебування на посаді начальника ДАІ Роман Калантирський проявив себе не надто позитивно і не був байдужим до неправомірної вигоди.

Якщо пошукати в Інтернеті, то прізвище цієї особи фігурує у групах, де водії скаржаться на хабарників. Але не впіймали – не злодій, тому це лише припущення, – розповіли на правах анонімності місцеві активісти. – Підтримував Януковича  та все, що пов’язане з Антимайданом, про що свідчили і його групи в соцмережах та особисте спілкування з ним. Коли почалась війна на Сході, ми одні з перших збирали та возили волонтерку, то екс-керівник ДАІ чомусь активності на наші прохання не проявляв. А влітку 2015 року звільнився та виїхав у Миколаївську область, де працював старшим інспектором взводу. Невдовзі «губить» український паспорт, отримує новий та тікає  в окупований Крим (вересень 2015 р.) Там даїшник здає один з українських паспортів, отримує російський та йде працювати в звичну структуру ГІБДД РФ. Має звання капітана поліції.

У жовтні 2017 року був нагороджений медаллю «За доблесть в службе», яку особисто отримував з рук міністра Колокольцева. В соцмережах в одній із груп він написав, що середня зарплата офіцера – понад 40 тисяч рублів, а наймане житло компенсовують.  Хвалився світлинами на тлі російського прапора, міліцейського авто, влади Кремля. Обзиває нас «бандерами», підтримує анексію  і є учасником таких груп як «Политика Путина», «Антимайдан». Що цікаво, до цих пір Роман Калантирський  має три паспорти – український, російський та молдавський.

По одному заїжджає, по іншому виїжджає, аби спецслужби «не хлопнули».  Одного разу до правоохоронця в Крим їздив друг з Вінниччини, але зустрічались вони на нейтральній території. Багато не розповідав, хвалився лиш нагородою за відданість окупанту! До речі, рідний брат  працює на ринку і часто теж відвідує родича у Севастополі. Власної сім’ї у Романа Калантирського немає.

Зараз патріоти із Могилева-Подільського розуміють: колишній начальник ДАІ міг не один рік працювати на Росію і, ходячи вінницькою землею, планував втечу до ворога. Та й багато у них запитань до тих,  хто приймав його на роботу і  дозволяв працювати на займаній посаді. Та й дивує позиція тих, хто, знаючи про погляди Романа, все одно продовжує з ним дружити у соцмережах.

Віра Малафей