Вже більше місяця вони потерпають від невідомих комах, які атакували їхній населений пункт та не дають спокійно жити.

За весь цей час встановити їхню назву так і ніхто не зміг, а всі препарати – безсилі…

– Одного вересневого дня я прокинувся та помітив, що вся стіна мого будинку обліплена невідомими мурахами. Їх було кілька тисяч. З крилами різних відтінків, вони не однакові, з плямами темного кольору, але не чорні, шість смужок, двоє вусиків.

А невдовзі мурахи були на городі, подвір’ї, пробирались через тріщинки у фундаменті старої хати, — розповідає місцевий Роман Ясінський. — Уже заповзають до інших людей, у нашому селі померла одинока пенсіонерка, так вони на її обійсті господарюють. Їх дуже багато, й ведуть вони себе агресивно. Більш того, можуть переносити якісь інфекції, хвороби. Відразу почав шукати, що це за комахи, як їх можна позбутися. Спочатку випробував чималий арсенал препаратів, кропив водою з нашатирем, відваром кропиви, дихлофосом. Але наступного дня з’являлися нові. Звертався до підприємців, які спеціалізуються на реалізації препаратів проти бур’янів та комах. Фахівці перегорнули каталоги та альбоми, але аналогів титусівській мурашні не знайшли. Просив допомоги у районних працівників Держпродспоживслужби. Ніхто не знає, що це за комахи. Припускали, що це шкіроїд, але він без крил. Щоб провести дезінфекцію, потрібно витратити понад 2000 гривень, саме таку суму мені озвучили у приватній структурі.

Про комах в Титусівці знають у районній та обласній державних адміністраціях, але й там не знайшли варіанта, що робити з цими маленькими створіннями. Сподівання лиш на холод, тоді комах справді стає менше, бо вони ховаються… Але, як бачимо, на вулиці бабине літо, тож страждання людей тривають.

Віталіна Володимирова