Кілька днів тому у невеличкій Вербці Чечельницького району відбулася найбільш гучна подія цього літа — 9-й міжрегіональний фестиваль весільної музики «Давай за музик».

З кожним роком кількість учасників фесту зростає. Цього разу два десятки колективів з Вінниччини та Одещини влаштували на сцені справжній феєрверк весільних мелодій! На свято зібралися і старі й малі.

Наймолодші музики на фесті духової музики — ансамбль «Сувенір» з Піщанки. Юній учасниці ансмблю виповнилося всього 11. Цього року вони вже здобули одну перемогу — у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Перлини Поділля». Тепер у них публіка хоч і солідна за віком, але дуже вдячна, бо у Вербці цього свята чекають цілий рік.

– Музика духова і взагалі музика виховує дітей. Ми спілкуємося, радіємо, приносимо людям радість і отримуємо самі задоволення, — каже Роман Дикий, керівник естрадно-духового ансамблю «Сувенір».

Оглядини весільних музик вдев’яте провели у Чечельницькому районі

Після виступу вінницький гурт «Фанфари Купали» неодноразово викликали «на біс». Цьому гурту вже 11 років, і на фестивалі виступав неодноразово. Керівник гурту Олег Руденький розповів: «Я виріс на цій музиці, а нині працюю в музичній школі. Радий, що мої учні теж пов’язали своє життя з музикою».

Ямпільський гурт «Аколада» теж добре відомий учасникам та гостям фестивалю. Віктору Степанчуку, керівнику гурту, незабаром виповниться 70 років. Але він і досі працює у музичній школі, пишається кожним із випускників. Радіє, що і своїм дітям прищепив любов до музики. Старший син Анатолій нині грає на ударних інструментах. Молодший В’ячеслав — на клавішних. Онук Олег грає на саксофоні тут, у гурті.

А організатором, ідейним натхненником і найактивнішим учасником фестивалю став вербський сільський голова Сергій Блиндур, котрий у місцевому народному аматорському духовому оркестрі майстерно грає на трубі.

– З третього класу я навчався у музичній школі, — розповідає Сергій Блиндур. — Тоді духова музика процвітала! У нашому селі було по три весілля на неділю, музики — нарозхват! Це велика українська традиція, котра, на жаль, втрачається. Тому, власне, і виникла ідея влаштувати свято для аматорських весільних музик, а заодно — додати настрою і позитиву у сільські будні.