Все почалось з того, що вінничанин Віталій Гуменюк придбав підвальне приміщення у триповерховому будинку 1906 року спорудження в центрі міста.

Свого часу тут існувало кафе «Альмендо», але вже довгий час воно було закритим й приміщення занепадало. В цьому місці пан Віталій вирішив облаштувати паб.

Але коли робітники знімали старі шари штукатурки та підлоги, натрапили на під­земний хід. Невдовзі з’ясувалось, що він має глибину півтора метра й веде під вулицю Магістратську. Має три арки. Тунель впирається в стіну будинку, де його замурували. Що далі — треба вивчати.

Про свою знахідку вінничанин повідомив в одну із груп у соцмережі, яка присвячена історії міста. Учасники відповіли, що колись у тому ж приміщенні проводили дослідження та експедиційні розвідки й знали про наявність підземель.

Мурований хід Віта­лій хоче обов’язково зберегти, адже впевнений, що він стане окрасою його майбут­нього пабу. Й хто знає, може, під час ремонту з’являться нові сюрпризи у вигляді підземель.

Додамо, що Віталій Гуменюк має кілька ресторанів та кафе у Вінниці. А ще він перший, хто у місті започаткував прогулянки на гондолі. У квітні цього року, коли вирішив розширити парк авторських гондол, до Він­ниці спеціально приїжджав чеський інс­пектор суден і плаваючих засобів. Він займався експертизою та видав сертифікат на масове виробництво.

Віталіна Володимирова

Підземелля на Єрусалимці відшукав вінницький ресторатор
Віталій Гуменюк
Підземелля на Єрусалимці відшукав вінницький ресторатор
Єрусалимка приховує чимало таємниць