Вже відомо, що жінка їхала до Львівщини. Тривалий час не могла зупинити попутку… Аж їй стало погано. З останніх сил потерпіла виповзла на асфальт та прохала допомоги. Там і знепритомніла… Втім, більшість водіїв просто оминали її. Зупинились лише двоє небайдужих свідків, які першими допомогли їй. Це був 30-річний вінницький офіцер -рятувальник Андрій Ковальчук зі своїм товаришем.

– Близько 10-ї години у неділю ми саме повертались з товаришем з полювання. На розвилці об’їзної дороги неподалік «Клеверного мосту» бачимо, що декілька автівок стоять у пробці. На асфальті лежить людина. Можливо, аварія. Зупинились. Жінка років на вигляд 50-60, добре вдягнена. Потерпіла непритомна, але зовні без видимих тілесних ушкоджень. Ознак алкогольного сп’яніння теж немає. Я кажу товаришу: «Викликай «швидку!» Сам почав надавати жінці першу медичну допомогу. Відтягнули її на узбіччя із товаришем, води приклали до обличчя, — розповів капітан служби цивільного захисту Андрій Ковальчук. — Пам’ятаю, що хтось з водіїв теж після нас ще зупинився, води нам теж підніс. Інші свідки — хлопець і дівчина — своєю автівкою огородили це місце від проїзду машин. Після наданої нами допомоги жінка отямилась. У її сумочці був паспорт. За ним стало відомо, що це мешканка міста Голованівська Миколаївської області. А от мобільного телефону у потерпілої не було. Втім, отямившись, жінка розповіла, що десь їхала автобусом. Згодом їй стало погано, тож вона вийшла на свіже повітря. Боліла ліва частина тіла… Можливо, тиск, можливо, серце у спекотну та парку погоду! На щастя, медики прибули швидко. А от я вже не пам’ятаю, скільки часу ми допомагали жінці… Спершу я вдома не розповідав своїм рідним й близьким детально, що врятував жінку. Але я зробив усе, що мав зробити як професійний рятувальник, офіцер, небайдужа людина!

Згодом я дивився відеозапис камер спостереження, де непритомна жінка впала на асфальт, але жоден з водіїв не зупинився допомогти їй. Кажуть, що вона десь півтори години лежала. Поруч увесь час їхали сотні машин! Чесно кажучи, дуже неприємно бачити таку байдужість людей. Бо завтра хто завгодно може потрапити у біду. У Європі цих водіїв давно оштрафували б або прав позбавили!

Андрій Ковальчук — начальник рятувального відділення аварійно-рятувального загону спецпризначення обласного управління. Молодий офіцер не раз допомагав людям у біді, зокрема потерпілим у дорожніх аваріях. Андрій — гарний спортсмен, вправний мисливець. Він виборов третє місце на змаганнях найсильніших рятувальників Вінниччини та завзято готується до аналогічних всеукраїнських стартів.

– Вчинок офіцера Андрія Ковальчука — гарний та позитивний! Особливо на фоні цинічної байдужості решти водіїв. Чесно кажучи, це відео із непритомною потерпілою та водіями, що спокійно їдуть поруч, просто шокує та жахає… Жодної моралі, співчуття, — розповів начальник КП «Муніципальна варта» Вінницької міської ради Віталій Чигур. — Ми будемо клопотати перед керівництвом міста про заохочення Андрія Ковальчука за його мужній вчинок.