Соціологічною групою «Рейтинг» в рамках проекту «Портрети регіонів» з 16 листопада по 2 грудня 2018 року було проведено опитування серед мешканців Вінницької області.

Лідером президентського рейтингу є Ю.Тимошенко, яку готові підтримати 23,8% тих, хто визначився і буде брати участь у виборах. За П.Порошенка готові проголосувати 18,5%, за А.Гриценка — 11,4%, В.Зеленського — 9,5%, С.Вакарчука – 7,2%, О.Ляшка — 6,9%, Ю.Бойка — 5,8%. Рейтинг інших кандидатів –менше 5%. Водночас кожен четвертий мешканець області не визначився з вибором кандидата.

Близько 22% вірять, що на президентських виборах переможе Ю.Тимошенко. За останній рік кількість тих, хто переконаний в її перемозі, зросла більш ніж удвічі. У перемозі П.Порошенка впевнені 15%, що дещо менше ніж попереднього року (18%). Перемогу А.Гриценка бачать близько 3,5%. У позитивний результат інших вірять менше 3% опитаних. У своїх фаворитах впевнені в основному прихильники Ю.Тимошенко та П.Порошенка.

Антирейтинг очолює П.Порошенко. За нього не проголосували б у жодному випадку 43,4% опитаних.

У рейтингу партій лідирує «Бать- ківщина», яку підтримують 26% тих, хто визначився та візьме участь у виборах. За партію БПП «Солідарність» готові віддати свої голоси 17,8%, «Громадянську позицію» — 11,0%, партію «Слуга народу» — 8,3%, Радикальну партію — 7,7%, «Самопоміч» — 5,5%, Опозиційний блок — 5,3%. Рейтинг інших партій — менше 3%. Чверть опитаних не визначилися із вибором партії.

Близько половини опитаних при президентському виборі орієнтуються на особисті лідерські якості кандидата (52%), соціально-економічну програму (51%), політичний досвід кандидата (49%), його спрямованість на співпрацю з ЄС (48%) та забезпечення стабільності в країні (47%).

СГ «Рейтинг»