Третю добу у селі Заможне на Вінниччині фермери блокують елеватор, де зберігається 1700 тонн їхнього зерна – соняшник та кукурудзу. Люди стверджують, що восени минулого року здали урожай на зберігання, але коли взялись його забирати, дізнались, що через борги попередніх власників все під арештом і навіть продане на аукціоні! Кілька десятків потерпілих вже двічі перекривали трасу, але поки що без результатів.

Днями до елеватора приїхали кілька вантажівок від фірми-покупця, аби вивезти зерно. Фермери за лічені хвилини приїхали на місце і заблокували рух. Поряд з ними шини, палатки, люди по черзі ночують у автівках.

– В минулому році восени ми віддали своє зерно на елеватор задля зберігання. Заплатили за це кошти. Маємо відповідні документи. І за весь цей час кожен робив спробу повернути своє майно або продати його тут. Але нам відмовляли. В кінці січня стало відомо, що цей елеватор, як і інших 18 з різних куточків країни, є частиною великої шахрайської схеми. І все це звалось однією структурою «Агроінвест», головний офіс якої знаходиться в Одесі. Проти власників відкрили кримінальну справу, але вони втекли. Приміщення елеватора та все, що там було, арештували, а державна структура АрМа продала на аукціоні. Уявіть собі, наше зерно продали за 8 мільйонів, хоча насправді його там на 50 млн.

Ось так потерпілими стали і ми. Збитки у кожного фермера коливаються від 50 тисяч гривень до 5 мільйонів. – каже Геннадій Лук, підприємець, який представляє інтереси ТОВ «Матейків Інвест-Агро»- Два тижні тому ми були біля АП. Маємо на руках рішення Печерського суду про скасування арешту зерна та повернення його нам. Але зерно їм не віддають. Мовляв, вже продали! Ми будемо тут стояти до кінця і просимо почути нас та підтримати!

У місцевій поліції нам повідомили, що розслідуванням справи займаються в Києві. Їхнє завдання – забезпечувати громадську безпеку. Фермери скаржаться, що на місці завезені ті тушки.

Вікторія Снігур