Екологи спільно з лісниками та правоохоронцями розпочали рейди, щоб виявити осіб, які зривають і продають першоцвіти. Фахівці пояснюють: штраф очікує навіть тих торговців квітами, які зірвали їх на власному подвір’ї.

Розмір штрафу становить 340-510 гривень.

«Також передбачено покарання за завдану шкоду. За кожну зірвану рослину нараховуються збитки. Якщо вона була зірвана без коріння, тобто без цибулини, за неї необхідно буде сплатити 31 гривню штрафу. Якщо зірвана із корінням, тобто з цибулинкою, штраф за кожну становить 62 гривні», – С. Маланський – начальник відділу Державного екологічного нагляду та контролю природно-заповідного фонду лісів та рослинного світу екологічної інспекції у Вінницькій області.

Адміністративне стягнення також передбачене за продаж першоцвітів. Частиною 2 статті 88-ї з позначкою 1 Кодексу України про адміністративні порушення.

«От за це передбачена відповідальність від 1700 до 3650 гривень штрафу. Вже склали два протоколи. Якщо зірвали підсніжники на власному подвір’ї, вас ніхто не оштрафує. Проте, лише до того моменту, поки ви не винесете квіти на продаж», – підкреслює еколог.

Цьогорічні складені протоколи направили на розгляд до суду. Вже там приймають рішення, який штраф давати порушникам.

«Торік екологічною інспекцією було складено аналогічних 26 протоколів. Корім цього, за збір рослин було нараховано та пред’явлено штрафів на 15 тисяч гривень. Про суму штрафів ми поки не можем сказати. Тому, що рішення суддів у нас не має. Суми не відшкодовані», – С. Маланський.

Спільні рейди екологів, лісників та правоохоронців на охорону першоцвітів триватимуть до травня.