– Внаслідок буревію, що пронісся Вінниччиною 1 червня і супроводжувався зливою та грозою, було знеструмлено 44 населених пункти. Найбільше постраждали м. Вінниця, а також Вінницький, Калинівський райони, частково – Бершадський, Шаргородський та Могилів-Подільський. Загалом пошкоджень зазнали 23 повітряних лінії ПЛ 6-10 кВ.

Так у Вінницькому районі буревій у прямому розумінні «наламав дров»: вивернув дерева, які через падіння повалили 10 електроопор, порвали електричні дроти. Це і стало головною причиною знеструмлення населених пунктів. До ліквідації наслідків негоди було задіяно весь оперативно-ремонтний персонал обленерго і техніку Вінницьких, Замостянських, Калинівських електромереж. Бригади електромонтерів працювали впродовж ночі з 1 на 2 червня та доби 2 червня.

Крім того, на ранок 3 червня у Вінницькому районі через складність пошкоджень залишалося знеструмленими (частково) ще 3 повітряні лінії, одна з яких – більше доби. Довелося задіяти додаткові сили з Тиврівських і Липовецьких електромереж. Значну допомогу надали також працівники Головного управління ДСНС України у Вінницькій області.

От як цю ситуацію прокоментував директор технічний АТ «Вінницяобленерго» Віктор Степанець.

– В усіх споживачів, які залишилися без електропостачання, просимо вибачення за тимчасові незручності. І повідомляємо, що більшість пошкоджень на лініях електропередач можна було б уникнути, якби до енергетиків своєчасно дослухалися місцеві служби, які відповідають за зелені насадження. Адже головною причиною ось таких неприємних ситуацій, коли страждає надійність роботи повітряних електроліній,  є саме захаращеність зеленими насадженнями, що мають своїх власників і знаходяться впритул до діючих електрооб’єктів. Це пряме порушення зон охоронних меж ЛЕП. До того ж зелені насадження не утримуються в належному стані. Серед високих дерев чимало сухостоїв. Не раз обленерго піднімало це питання на рівні місцевих громад, попереджаючи про небезпеку. Тож велике прохання до сільських, селищних, міських голів і місцевих служб, які несуть за це відповідальність – не ігноруйте таке важливе питання! Краще попередити проблему, ніж потім великими зусиллями її вирішувати. Щодо відновлення електропостачання у Вінницькому районі, то станом на 22-у годину 3 червня наслідки негоди були остаточно ліквідовані та усі побутові споживачі підключені до електропостачання.