У це важко повірити, але якщо не лінуватись і сортувати сміття на 20 фракцій, то від нього залишається «повний нуль» для забруднення!

– Те, що приноситимуть люди, вже навряд чи можна назвати сміттям, це чиста, підготовлена до переробки вторинна сировина, — каже голова громадського об’єднання «Наше Поділля» Юрій Степанець. — Тут її розділятимуть, складатимуть, готуватимуть до транспортування на переробку. Наголошую, університет не збиратиме сміття! Тут навчатимуть новим підходам поводження з вторинною сировиною.

Втім, варто зазначити, що станція глибокого сортування відходів — це лише одна кімната у підвальному приміщенні навчального корпусу №2 на вулиці Академіка Янгеля, 4. Саме тут встановлені окремі контейнери для двадцяти фракцій відходів:

1. ПЕТ зелена. 2. ПЕТ прозора. 3. ПЕТ синя. 4. ПЕТ коричнева. 5. ПЕТ біла від молочних продуктів (обов’язково зривати етикетку). 6. Кришечки окремо (мають більшу цінність, ніж коли здавати разом з пляшкою). 7. Мийні засоби (упаковки від мила, шампуні, крему – збирають окремо). 8. Поліетилен (пакети). 9. Скло біле (з пляшок не принципово знімати етикетки, оскільки вони дуже міцно тримаються). 10. Скло кольорове (дзеркала не приймають). 11. Жерстяні банки (наприклад, консервні банки, помиті, чисті і сухі). 12. Алюміній. 13. Пакет з пакетами – не переробляється, чекає на спалювання. 14. Пластмаса. 15. Паперові стаканчики (передаватимуться до ВНТУ). 16. Картон. 17. Офісний папір. 18. Чеки. 19. Газети. 20. Tetra Pack.

Всю отриману сировину ініціатори планують здавати переробним підприємствам.

На початковому етапі станція працюватиме один раз на тиждень з 9.00 по 17.00. Під час всього часу роботи станції чергові студенти підкажуть, як правильно потрібно сортувати побутові відходи, які відходи переробляються…

Війну сміттю оголосили студенти ДонНу