Минулого тижня у Лефортовському суді Москви полоненим українським морякам обирали запобіжний захід. Засідання суду, за клопотанням ФСБ, відбувалося в закритому режимі.

Оголошення рішення було відкритим — на ньому були присутні журналісти та родичі наших моряків.

Серед тих, кому розглядалося клопотання слідства про продовження терміну утримання під вартою — наш земляк Андрій Драч із села Городок Іллінецького району. Він був одним з курсантів академії Військово-морських сил імені Нахімова в Севастополі. Закінчив навчання вже на материку — в Інституті військово-морських сил Одеської морської академії. Має звання старшого лейтенанта. У рідному Городку мешкають його батько та інші родичі. Мама служить в Одеській області, де проживає дружина Андрія.

– Захист заявив клопотання про зміну підсудності на Московський військовий гарнізонний суд в зв’язку з тим, що розгляд питання про продовження строку тримання під вартою відноситься до компетенції військових судів. На жаль, суд відмовив у задоволенні всіх клопотань захисту і продовжив термін утримання під вартою до 24 квітня 2019 року. Сам Андрій тримається добре. Передає привіт рідним і близьким, дякує за допомогу всім, хто його підтримує! — повідомив його адвокат Артем Пепа та опублікував фото нашого земляка. Під ним сотні людей пишуть слова підтримки.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму протаранили, обстріляли і захопили артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» і буксир «Яни Капу». На борту перебувало 24 українських військовослужбовців, мінімум троє отримали поранення. Всі вони визнали себе військовополоненими. Москва звинувачує українських моряків в «незаконному перетині кордону».

Віримо, що наші мужні воїни якнайшвидше повернуться додому….

Віталіна Володимирова