Останнім часом змії атакують не лише селян — вони добралися і до міст. Жителі вінницької багатоповерхівки на Короленка у розпачі. Вже місяць люди живуть поруч із зміями, яких жодна служба не може спіймати.

– Перший раз ми побачили непрохану гостю біля будинку. Вона довжиною близько 1,5 метра. Її вдалось навіть сфотографувати, але через погану якість чітко визначити вид змії важко. Нещодавно в дворі з’явилося ціле потомство, — скаржаться жителі будинку. — Ми боїмось сідати в автомобілі, припарковані біля будинку. Двигун теплий. Не виключено, що змія може залізти туди грітися або на колесо. Дітей з квартир взагалі не випускаємо. Що буде, як вони підуть у вересні до школи та садочка — важко уявити!

Налякані вінничани з останньою надією звернулись до ДСНС у Вінницькій області. Рятувальники оперативно приїхали на місце, але плазуни встигли втекти. Відмовляти жителям співробітники не можуть, але спеціального обладнання та навичок вилову змій у них немає. Та й, наскільки нам відомо, цією проблемою має займатись департамент комунального господарства у Вінниці. Відповідне звернення ми вже їм передали.

Щодо виду змії, яка атакувала людей, то фахівці припускають, що це може бути маленький пітон або полоз – змія сімейства вужевих, неотруйна. Полози не можуть переміщатися далеко від дому, тому якщо ви зустрінете змію у себе в квартирі, знайте – його будинок десь недалеко, оскільки полози можуть перелізти через відкрите вікно або вентиляційну шахту. Він міг втекти з чийогось тераріуму. Спеціалісти заспокоюють: плазуни ведуть нічний спосіб життя і самі по собі лякливі, головне – їх не чіпати і все ж спробувати впіймати разом із кваліфікованою людиною. Втім, людей це зовсім не заспокоює…

Віталіна Володимирова