На початку травня у чеському містечку Пльзень відбулись відбірні міжнародні змагання з кульової стрільби.

Поборотись за нагороди приїхали учасники із Польщі, Німеччини, Росії, Норвегії, Угорщини та інших. Збірну України представляли і вінницькі спортсмени, яким у результаті вдалось здобути аж чотири медалі.

Валентина Гончарова, яка працює тренером у дитячо-спортивній школі з кульової стрільби на «Локомотиві», у вправі ГП-12 завоювала «срібло». І тепер отримала шанс знову поповнити скарбничку нагород, адже влітку вінничанка вирушить на перший в історії чемпіонат Європи по стрільбі з малокаліберної зброї, що пройде в Угорщині.

– Чесно кажучи, боротьба за медаль була напруженою. Не лише через сильних і достойних суперників. Коли ми стріляли, дуже було холодно, — зізнається Валентина. — Все це відбувалось на вулиці при температурі +5 градусів, а по відчуттях — напевно, 0. Дорога зайняла 34 години, дуже довго стояли на кордонах. Але результатом ми задоволені й працюємо далі.

У вправі МП-6 третє місце посів і вінницький тренер Денис Мустафаєв, який виховав чимало чемпіонів.

А ось 17-річний Данило Даниленко хоч ще рахується юніором, вже виступав за дорослих. Учень Вінницької школи №22 продемонстрував вражаючий результат — «золото» у вправі ГП-12 та «срібло» у ВП-12, 50 метрів. Готував хлопця заслужений тренер України з кульової стрільби Костянтин Лядишев. Зараз Данило готується до чемпіонату України «Поліське полювання», який пройде у Чернігові. Далі будуть такі ж змагання у Вінниці, а влітку — чемпіонат Європи.

Додамо, що у березні вінничани Валя Гончарова та Данило Даниленко із чемпіонату Європи-2019, який пройшов у Хорватії, привезли 3 золотих та 2 срібних медалі. Тоді на пероні вокзалу їх зустрічали рідні, друзі та наша газета.

Вікторія Снігур

Вінницькі стрільці тріумфували на чемпіонаті Європи
Валя Гончарова (ліворуч) радіє перемозі
Вінницькі стрільці тріумфували на чемпіонаті Європи
Данило має багато перемог