Розгляд здійснює Хмельницький міськрайонний суд в режимі відеоконференції, сам потерпілий дає свідчення у Вінницькому міському суді, який забезпечив технічний супровід. Перше засідання відбулось 20 травня. На підтримку Юрія Хорта прийшли близько десяти активістів та його захисник Валерій Палій.

– Із зали суду мене звільнили в грудні 2016 року, але до цих пір справа зависла та перебуває на підготовчому етапі. В червні у районному суді має бути чергове засідання, — повідомив Юрій Хорт. — Після того як я опинився на волі, не хотів нікуди звертатись зі скаргою щодо непрофесійних дій судді Ірини Курбатової. адже саме вона 1 березня 2016 року таємно від моїх адвокатів і громадськості провела закрите судове засідання, на якому ухвалила завідомо неправосудну ухвалу щодо продовження терміну тримання мене під вартою. При цьому було залучено «безоплатного захисника» Барчука, від якого я відмовився. Всі мої доводи було безпідставно проігноровані. Адвокат, як у свій час Медведчук у справі Стуса, діяв всупереч інтересам підзахисного, а через місяць дав навіть коментар журналістам, де за фактом винесення мені обвинувального вироку сказав, що він проти Революції гідності і таких, як я. Лише торік запрацював орган, котрий бодай теоретично може розслідувати таку справу — Державне бюро розслідувань у Хмельницькому. Бо звертатися у вінницьку поліцію, до одного із 22 так званих «потерпілих» по «Справі портрета Порошенка» Сергія Синявського, який тепер керує нею, — це схоже на анекдот.

У свою чергу, правозахисник Валерій Палій додав:

– Абсолютна більшість справ, вчинених вінницькою владою щодо активістів, до суду не проходять. За моїми підрахунками, таких вже 74, ніхто не був покараний. Щодо Юрія Павленка, то покладаємо на ДБР надії як на нову структуру. Наскільки мені відомо, після вироку у судді Ірини Курбатової закінчився термін повноважень, але нині вона у резерві і може бути знову призначена. Якщо її визнають винною за ч. 2 ст. 375 ККУ «Постановления суддею завідомо неправосудної ухвали», то це буде перший прецедент на Вінниччині, коли засудять суддю. тім, перше засідання по справі вирішили перенести на 24 травня, адже суддя з Хмельницького повідомив, що не отримав відповідь на свій запит від ДБР. У ньому просили копію заяви та інші документи, які надав Юрій Хорт. Тож будемо слідкувати за розвитком подій.

Віталіна Володимирова
Фото та відео Олексія Бойка