«Моя дочка вийшла заміж за росіянина і вже 6 років живе у Краснодарському краї, — повідомила 76-річна Катерина Сайчук із Деражні Шаргородського району. — Мені не дали субсидію, а коли я подзвонила на урядову «гарячу лінію», то направили у Вінницьку облдержадміністрацію. Там телефоном мені пояснили — якщо діти прописані в Україні і живуть за кордоном, то субсидія «не положена». А потім запропонували заплатити 5200 грн., тоді, мовляв, отримаєте державну допомогу. Що це за закон такий, звідки я візьму гроші, мені на ліки не вистачає, я інвалід 2-ї гр., ходжу на двох палицях, часто лежу в лікарні. Чому ж з мене зробили ворога України?»

– Якщо прописана працездатна особа, яка перебуває за кордоном сукупно більше 60-ти днів за період врахування доходів, то субсидія дійсно не нараховується, — пояснили в управлінні соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соцполітики міськради. — Крім осіб, що навчаються, лікуються, перебувають у відрядженні. Що стосується 5200 грн., роз’яснюємо наступне. Сьогодні між Україною і Росією діє договір про соціальне забезпечення. Якщо людина живе у РФ, працює і офіційно сплачує податки, то надається підтверджуюча довідка про це. І тоді домогосподарство матиме право на субсидію. А якщо такої довідки немає, то можна укласти договір у Державній фіскальній службі та добровільно сплатити єдиний соціальний внесок за відповідний період. Тоді в дохід враховується три прожиткових мінімуми для працездатної особи за кожен місяць. Це якраз 5286 грн.

Якщо донька чи інший член родини вийшли заміж чи одружились, вони мають виписатись із будинку і прописатись у новому місці проживання. І тоді в дохід враховується три прожиткових мінімуми для працездатної особи за кожен місяць. Це якраз 5286 грн.