Нещодавно у Вінниці запрацював унікальний благодійний проект “Вартові добра”, у рамках якого збирають допомогу дітям, які живуть в родинах, що опинилися у складних життєвих обставинах. Ініціатором створення стали дві наших землячки – власниця школи танців “Шахіна” Діана Подолянчук та інспектор по зв’язкам з громадськістю Управління патрульної поліції у Вінницькій області Олена Вотякова.

– Благодійністю я займаюсь давно й коли мені з Києва прийшла посилка з іграшками від постійних партнерів на 250 кілограм, вирішили з Оленою, що їх можна віддати дітям, родини яких перебувають в складних життєвих обставинах, – каже Діана Подолянчук. – На даний момент за три місяці ми зібрали 900 кілограмів гуманітарної допомоги. Це речі, іграшки, канцелярія, одяг. З початком літа стали її розвозити…

Однією із тих, до кого вирушили волонтери, стала сім’я Шейх у Вінницьких Хуторах. Так склались життєві обставини, що семеро братів та сестер проживають не в своєму помешканні, а в “Домі молитви”. Це 24-річна Неля, 17-річна Джамшаїд, 16-річний Джаханзеб, 16-річний Самір, 23-річна Самріна, 6-річна Аня та 4-річна Олександра.

– Тато дітей за національністю таджикистанець. Але він дітей відмовився , й потім його позбавили батьківських прав, з ними він не контактує. Матір померла… Тому головою родини стала Неля, яка є офіційним опікуном молодших. Найбільше здивувало те, що діти називають її мамою. Дівчина дуже позитивна, порядна, працювала на двох роботах, аби дбати за малечою, – додає Діана Подолянчук. – Ми плануємо Нелю привезти до Вінниці, повністю гарно одягнути, купити косметику та навчитись фарбуватись, зробити манікюр, підстригти, піти в кіно та на фонтан. Бо хоч вона і є опікуном молодших, по суті ще не мала дитинства і вона боїться будувати стосунки. Її треба підтримати та показати, що вона потрібна. Крім того, ми взяли на контроль питання щодо молодших діток, які визначились з професіями. Зробимо все, аби вони отримали освіту та влаштувались на роботу.

Вікторія Снігур

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.