Моторошна трагедія сталась цієї неділі у мікрорайоні Тяжилів. Того дня 11-річна Настя Лавренчук із мамою та молодшою сестричкою повертались із ринку, де купували куртку.

Через обрив контактної лінії тролейбус зупинився на одну зупинку раніше, тому вінничани вирішили пройтись додому пішки. Та не встигла дівчинка пройти і кілька метрів, як на неї впало дерево. Від відкритої черепно-мозкової травми Настуня загинула на місці… Її мама отримала незначні ушкодження та болючу душевну рану на все життя… Рідні та близькі вимагають провести об’єктивне розслідування НП і не можуть зрозуміти, чому до цього часу ніхто не звертав уваги на дерево, яке виявилось сухим та трухлявим! Більш того, вони закликають відповідні служби зробити висновки і нарешті робити щось, аби таке горе не повторилось. Усі подробиці дізнавався наш кореспондент.

…У школі №27, де навчалась Настя, тепер траур. У холі стоїть фото із перев’язаною чорною стрічкою, на якій сяючими оченятками дивиться янголятко зі світлим волоссям. Горить лампадка та стоять троянди. Весь колектив у розпачі…

– Дівчинка була дуже хорошою та вихованою. Гарно навчалась. Наступного року хотіли її обрати старостою, бо була активною та відповідальною. Вела відвідування. Менша сестричка ходить до нас на «Дошколярик». Родина порядна, — каже Лариса Хохлюк, класний керівник 6-го класу. — Чула, що «швидка допомога» не хотіла дитину забирати, бо на місці констатували смерть. Але Настя була ще жива, дихала. Люди почали кричати… У всіх нас нині шок. Тільки що сиділа за тією партою, де ще вчора була Настуся. Не знаю, як клас підготувати до такої звістки. Попросила це зробити психолога.

Свідком НП стала вчителька музики школи №27 Тетяна Астраханова, яка поряд проїжджала машиною і зупинилась, коли побачила дерево та море людей…

– Настуня була на землі, вся у крові. Її неможливо було впізнати. Мама та сестричка знаходились поряд у шоковому стані. Рятувальники прибули оперативно. З-під дерева дістали дитину. Я навіть не думала, що може бути такий фінал, бо дерево було звичайним, стовбур не дуже великий та широкий.

Мама однокласниці загиблої Юлія Крамнична благає владу позрізувати старі дерева. Бо тепер, каже, страшно відпускати своїх дітей на вулицю.

– Це горе не тільки для нашого класу чи школи, а всіх. Тому що відпускаєш дитину і не знаєш, що може статися. Я не знаю, як батьки Оксана та Ігор переживуть це горе. Уявіть собі, та матір була поряд з Настунею, але вона нічого не могла зробити у тій ситуації, що сталася. Я сьогодні йшла містом і здійнялась буря. Зносило з ніг. І стільки таких дерев я побачила. Відчуваю, що під кожним з них може бути не одна Настуся. Я закликаю цю владу та всіх комунальників робити щось! Прошу повирізати ті дерева, які за одну хвилину можуть забрати дитяче життя. Я розумію, що це стихія, але вважаю, що можна попередити нещасні випадки, щоб більше цього ніколи не було.

Батьки Насті Лавренчук поки не готові щось коментувати через пережите. А на місці трагедії вже зрізали дерево. Поряд стоять жовті квіти та м’які іграшки…

Директор КП «Вінницязеленбуд» Ігор Любовський наразі казати про винних не може, бо йде слідство. Каже, що систематично обстежують дерева по всьому місту і проводять паспортизацію. Зносять лише після обстеження.

Рятувальники констатують: лише за неділю через поривчастий вітер отримали 25 повідомлень про надання допомоги населенню.

У прес-службі обласної поліції ось як прокоментували ситуацію.

– Слідчі мають встановити, хто відповідав за належний стан насаджень, чи підлягало це дерево вирубці… І якщо буде встановлений додатковий склад злочину, то можлива перекваліфікація і винні відповідатимуть – повідомила начальник прес-служби Анна Олійник.

Коли верстався номер газети, стало відомо про ще одну жертву негоди — 29-річну Валентину із села Дібрівка Хмільницького району. Напередодні жінка приїхала із обласного центру до батьків погостювати. Залишила 6-річну дитину та вирушила у Хмільник у справах. Неподалік газового господарства на неї впала гілка дерева. Як виявилось, дерево не було сухостоєм. Від здорового стовбура відломилась жива гілка. Молода жінка на місці від отриманих травм загинула… Односельчани кажуть, що Валя була єдиною дитиною батьків і понад усе дорожила своєю родиною.

Віталіна Трудько

За 2 дні дерева вбили школярку та молоду маму Валентину. Наслідки буревію чи безгосподарності комунальників?
Настусі у травні виповнилося б 12…