– Донечка Люба народилась із важким генетичним захворюванням — фенілкетонурією. На жаль, пізно діагностували, тому лікування виявилось неефективним. Весь час донька на спеціальній дієті, бо їй не можна вживати білок. Крім того, хоч Любі 22 роки, але через хворобу інтелектуальні здібності – як у трирічної дитини. Виглядає на 10-12. Дивиться мультики та грається. Не вміє розмовляти, дуже наївна, довірлива та добра дівчинка. Не знає, що таке злість чи страх, легко йде на контакт, — розповідає мама Олена Левицька. — Пенсії не вистачає, тому, аби утримувати родину, я змушена їздити до Києва на роботу. Виховувати Любу допомагають дві бабусі та колишній чоловік.

За словами співрозмовниці, 27 лютого вона поїхала до Козятина придбати матері ліки та заплатити за комунальні послуги. За годину повернулась, але Люби, яка попросилась на вулицю, вже не було. Подумали, що пішла до іншої бабусі. Та коли версія не підтвердилась, родичі почали пошуки самостійно. Долучилось все село.

– Один із жителів села заявив, що бачив, як доньку повів за собою 79-річний Іван Петрович, який мешкає від нас за двісті метрів. І тоді ж я почула на одній із вулиць крик. Викликала поліцію, екіпаж приїхав оперативно. Службовий пес від дому взяв слід до порожньої хати, яка справді належала цьому пенсіонеру. Ми стали стукати, дід відчинив двері та виштовхав Любу зі словами: «Забери своє чмо». У мене був просто шок, я кинулась на кривдника із кулаками. Адже він гостював колись у нашій оселі, був на похоронах батька і знав про біду з Любою. І про те, що вона нікому не зможе пожалітись, — додає жінка. — Коли ми стали оглядати дитину, то її штани були одягнені задом наперед, стопи та коліна брудні. Куртку зловмисник закрив у скриню. На обличчі та шиї дитини подряпини.

Наступного дня з’явились синьо-червоні цятки, ймовірно, Любу намагались душити. Донечка була налякана, трусились руки. Зрозуміло, що у мене виникли підозри, що дитину пенсіонер зґвалтував та познущався над нею. Та чомусь поліція після допиту його відпустила і не затримувала. Невдовзі Любу оглянули лікарі та констатували, що інтиму не було. Може, тому, що у діда є впливові родичі… Цю справу ми так просто не залишимо.

Сам Іван Петрович та його рідні поки ніяк не прокоментували інцидент. У свою чергу, голова Вернигородоцької сільради Володимир Гуп’як сказав журналістам, що рідним потрібно уважніше доглядати за дівчиною. Так само слід робити і сім’ї пенсіонера. Мовляв, поважний вік дає про себе знати.

У прес-службі обласної поліції ось що розповіли:

– Уже відомі результати однієї із експертиз. Встановлено, що дівчина отримала незначні тілесні ушкодження у вигляді подряпин. Сліди побиття відсутні. У статеві стосунки потерпіла не вступала, — повідомив Вадим Кобзар із прес-служби обласної поліції. — До кінця місяця будуть відомі результати іншої експертизи. Вже тоді чоловіку буде оголошена підозра за фактом незаконного позбавлення волі або викрадення людини. Такий злочин карається обмеженням волі на строк до трьох років.

А тим часом мешканці Великого і вважають, що пенсіонер скористався безпомічним станом дівчини, що є обтяжуючим фактором. Вони вже зібрали близько 80 підписів до керівництва силових структур. Просять відповідні інстанції втрутитись у ситуацію. В іншому разі блокуватимуть трасу та готові до самосуду.

– Якщо цього разу в пенсіонера не вийшло, бо вчасно стали шукати дитину, то де гарантія, що схоже не повториться? Дітей тепер зі школи зустрічають батьки. Дід Іван хоч і старий, але активний та «озабочений», — обурюються мешканці Великого. — З головою у нього все добре, не догуляв у молодості, і чатує на наших дітей…

Віталіна Володимирова

«Забери своє чмо», — сказав пенсіонер матері важкохворої дівчинки. Чи дійсно 79-річний дід над нею познущався і чому досі на волі?
Люба Левицька з дитинства має інвалідність