Про деякі основні інтриги під час прес-конференції розповідали організатори яскравого свята: Володимир Воловодюк — отаман Вінницького козацького полку ім. Івана Богуна, Людмила Грабова — голова Якушинецької ОТГ, сценарист Любов Завальнюк та Ірина Басенко.

Вперше на фестивалі буде відтворено автентичний подільський купальський обряд. За його найточніше відтворення взялися вінницькі етнографи разом з Тетяною Пірус. Це магічне дійство і стане головною подією свята, котре відбуватиметься три дні у період літнього сонцестояння — з 22 по 25 червня. Майстер-класи, козацькі бойові мистецтва та інші розваги не залишать байдужими нікого.

На фестиваль прибудуть представники етнічних груп, котрі проживають в Україні: гуцули, лемки, бойки, опіляни, котрі теж представлять свої обряди на Купала. Тут можна познайомитися з культурами й інших національних меншин. – вірменів, азербайджанців, грузинів, євреїв, чехів, поляків.

А ще — знову ж таки, вперше на фестивалі відбудеться зустріч з представниками усіх ОТГ Вінниччини, де обговорюватимуться перспективи розвитку громад у культурному та туристичному напрямках.

А ввечері на гостей фестивалю очікує потужна рок-сцена. Хедлайнером цієї запальної вечірки стане гурт “Kozak system”.