Таке запитання поставила нещодавно громадська організація «Автомайдан Вінниччини», дослідивши закупівлі, котрі проводив Вінницький пансіонат для людей з інвалідністю та людей похилого віку.

Цього разу об’єктом дослідження стали ремонтні роботи. Щоправда, одна фірма пропонувала провести ремонт за 23 мільйони гривень (за ці гроші збираються замінити двері, пошпалери, постелити лінолеум та вчепити стеля «Армстронг»). Інші фірми пропонують виконати ці ж роботи дешевше. Загалом свої послуги запропонували 4 фірми за різну ціну. Чому ж керівництво обрало найдорожчу?

Найменшу суму за виконання роботи запропонувала фірма «Сфера». Утім, цю пропозицію відхилили, бо не знайшли нотаріального підтвердження договору оренди на приміщення, яке орендує фірма «Сфера», та й у розрахунку договірної ціни не було враховано устаткування, яке вимагалось згідно з відомістю спорядження приміщень. А ще, як стверджується у розслідуванні, фірма є фігурантом кримінального провадження через махінації на будівництві нової школи у Томашполі.

Відхилили і відносно недорогу пропозицію від ПП «Рослана». Все через неточності у розрахунку договірної ціни у відомості ресурсів. І знову ж таки — кримінальне провадження за статтею 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) позитивного іміджу фірмі не додало, тим більше, що мова йде про десятки мільйонів бюджетних коштів.

Наразі тендерна комісія розглядає пропозицію від підприємства ТОВ «Торговий дім «Вінтрастінвест», котре брало участь у 127 закупівлях, перемогло у 88. Керівником та бенефіціаром ТОВ «Торговий дім «Вінтрастінвест» є Руслан Чайка, він є також керівником у ТОВ «Медіхелс». Того самого, котрий хотів збудувати медичний центр на 30 сотках землі Подільського регіонального центру онкології. Депутати обласної ради не підтримали рішення про виділення землі. На думку юриста проєкту «Свої люди» Bihus.info Дмитра Годунова, саме зараз можна ініціювати проведення моніторингу закупівлі.

А ще можна паралельно подати листа в АМКУ з приводу можливої змови учасників тендеру. Поки не можна цього стверджувати. Потрібні факти, які можуть бути після проведення моніторингу Держаудитслужби, каже він.

Тим часом керівник відділу соціально-психологічної та трудової реабілітації пансіонату Любов Семцова переконана, що це тільки збоку дуже легко судити правомірність дій установи.

«Якщо документація Учасника не відповідає Тендерній, то Замовник відхиляє дану пропозицію та переходить до розгляду наступної.

Таким чином, на сьогодні переможця ще не визначено, оскільки недоліків у пропозиціях учасників виявлено чимало.

Щодо різниці у 7 млн грн., так, ми з вами погоджуємося – це гроші, за які установа могла б зробити для наших мешканців ще придбання та ремонт. Але в нас існує гіркий досвід, який стався минулого року. Повернення не хочемо».

На сьогодні за невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню, або безпідставне відхилення пропозицій, згідно з чинним законодавством, уповноважена особа обкладається штрафом від 25500 до 51000 грн.

Ілона Вальтер