Шість із десяти найбрудніших підприємств належать Рінату Ахметову.

1. Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, Маріуполь Донецької області, 247 тисяч тонн шкідливих викидів. На початку цього року комбінат уперше виплатив державі понад 10 мільйонів гривень штрафу за нанесену довкіллю шкоду.

2. АрселорМіттал Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 230 тисяч тонн. З позаминулого року підприємство збільшило викиди на 30 тисяч тонн.

3. Бурштинська ТЕС («ДТЕК Західенерго»), Бурштин Івано-Франківської області, 170 тисяч тонн. Завдяки заміні електрофільтра для очищування газу вдалося зменшити викиди до 50 мг/м³, що відповідає українським і європейським стандартам. У порівнянні з 2018 роком викили дещо знизилися.

4. Курахівська ТЕС («ДТЕК Східенерго»), Курахове Донецької області, 131 тисяча тонн.

5. Запорізька ТЕС («ДТЕК Дніпроенерго»), Енергодар Запорізької області, 98 тисяч тонн. За даними місцевих ЗМІ, станція перевищує допустиму концентрацію шкідливих викидів у понад 10 разів. Проблема також полягає у поводженні з відходами.

6. Металургійний комбінат «Азовсталь», Маріуполь Донецької області, 81 тисяча тонн. Мешканці Маріуполя просять винести піприємство за межі міста. Торік Меткомбінат знизив валові викиди в розрахунку на тонну сталі на 7%.

7. Вуглегірська ТЕС («Центренерго»), Світлодарськ Донецької області, 77 тисяч тонн. У порівнянні з 2018 роком підприємство знизило викиди майже на чверть.

8. Ладижинська ТЕС («ДТЕК Західенерго»), Ладижин Вінницької області, 71 тисяча тонн.

9. Слов’янська ТЕС («Донбасенерго»), Донецька область, 61 тисяча тонн. Підприємство значно збільшило обсяги викидів (з 44 тисяч тонн у 2018 році). У липні цього року станція зупинила роботу через поблеми з газопостачанням.

10. Зміївська ТЕС («Центренерго»), Харківська область, 57 тисяч тонн.

Валентина Лісова