Урочистість проходила під акомпанемент вінницького Центру військово-музичного мистецтва Повітряних сил Збройних сил України.

«Було виконано гімни України та США. Через коронавірусну інфекцію довелося відмінити святковий концерт. Нажаль. Пам’ятаю, як два роки тому у Старокостянтинові Хмельницької області, коли також проходила зустріч з представниками НАТО в Україні, ми спільно з американськими колегами, а це оркестр військово-повітряних сил США, мали честь грати. Тоді лунали не лише гімни наших країн. А виконали експромтом пісню «Оберіг», – розповідає старший лейтенант, диригент Центру військово-музичного мистецтва Повітряних сил Збройних сил України Уляна Созанська. 25-річна вінничанка вважається першою дівчиною в ЗСУ, яка диригує військовим оркестром.

Нагадаємо, ввечері 16 вересня в міжнародному аеропорту «Вінниця» приземлилися два американських вертольоти авіації НАТО. Військовослужбовці обох країн десантувалися з літаків США із з використанням парашутних систем різного типу, виконуючи операції в рамках українсько-американського навчання «Rapid Trident. Були також передбачені синхронізація дій підрозділів спеціального призначення з використанням повітряного та наземного компоненту, американських літаків Lockheed МС130 а також конвертипланів Bell V-22 Osprey.

«Проведення двостороннього навчання в рамках стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля – 2020» дозволили продемонструвати готовність України дати відсіч збройній агресії самостійно та з використанням механізмів міжнародної підтримки, також – підвищити взаємосумісність з силами і засобами НАТО», – повідомили в штабі Командування Повітряних Сил ЗСУ.