Нагадаємо, що під час конкурсного відбору керівників медзакладів новим директором спецмедбази обрали Андрія Терещука.

Нинішній керівник Олександр Манжуловський подав позов до суду, бо конкурсна комісія порушила вимоги добору, обравши на посаду директора особу без 7 років керівного стажу. Батько Андрія Терещука звинувачує нинішнього директора у набутті 50-мільйонного боргу.

– Ще у 2012 році департамент охорони здоров’я зобов`язав спемедбазу провести тендер та закупити обладнання для первинки. Гроші на рахунках були, але казначейство провело розрахунки тільки на 13 млн, а решту – 43,5 млн грн. не проплатили. Пояснив це тим, що необхідно було закрити першочергові платежі по зарплаті, енергоносіях тощо.

Згодом за рахунок обласного бюджету вдалося погасити борг у 9 млн, а 34 млн залишилися, а зараз додалися ще 9 млн пені. Щороку обласна рада відправляла листи в Кабінет Міністрів, щоб допомогли погасити заборгованість. Неодноразово Вінницька ОДА та обласна рада звертались до Центрів первинної медицини, аби погасити борги.

У 2017 році 84 депутати Вінницької обласної ради підписались під зверненням до прем’єр-міністра. Остання від­повідь цього року від прем’єр-міністра Дениса Шмигаля – заборгованість треба погасити на місцевому рівні. Мені дуже прикро чути наклеп про те, що спецмедбаза плететься в останніх. Адже, згідно з перевірками, яких було більше десятка, жодних порушень не виявлено.

До редакції, за дорученням колективу, приїхала заступник директора складу з м. Хмільник Оксана Даценко. Ось що вона розпо­віла:

– Олександр Феофанович очолює три склади в області – окрім Хмільника, у Липовці та Рахнах-Лісових. За цей період він багато зробив для розбудови служби. Коли я прийшла на спецмедбазу працювати, то злякалась, куди я потрапила. По стінах потьоки, гриби росли, вікна вивалювались. Наш керівник рік добивався виділення з бюджету 1 млн 350 тисяч на ремонт покрівлі.

Нинішній директор спецмедбази та колектив будуть добиватися правди через суд — 11 вересня прийнята Ухвала про відкриття провадження у адміністративній справі за позовом до конкурсної комісії з добору керівника КЗ «База спеціального медичного постачання» про визнання незаконним та скасування рішення.

Коли верстався номер газети, стало відомо, що у задоволенні заяви про забезпечення позову  Олександру Манжуловському відмовлено.

Ольга Корнійчук
з Хмільника