Експозиція знайомила усіх відвідувачів з подіями Української революції 1917-1921 рр, котрі довгий час залишалися “білою плямою” для кількох поколінь українців

«Пропонована виставка знайомить ближче з історією становлення тризуба, як державного герба України, дискусією довкола законодавчого затвердження герба в час УНР та відновлення незалежності у 1991 р., основних митців – авторів проектів та зображень герба, еволюцію зображення тризуба у продовжувачів боротьби за державність у ХХ ст. – ОУН та УПА. Водночас варто наголосити, що державний герб є одним з важливих символів нашої державності та важливим елементом у відстоюванні свободи в сучасній російсько-українській війні» – зазначив Богдан Галайко відкриваючи виставку.

У 1918 році, власницький знак із монет часів князя Володимира Великого ліг в основу зображення герба та печатки Української Народної Республіки. Упродовж усього XX століття тризуб надихав митців на створення його художніх інтерпретацій. Виставка присвячена роботам Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін.

Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х ХХ століття.

Матеріали виставки дають можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення.

Виставка «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», створена Українським інститутом національної пам’яті у співпраці з видавництвом «Родовід».