Іллінецьке лісництво, очолюване заслуженим лісівником України Юрієм Сандулом, уже традиційно посідає лідерські позиції у виробничих показниках. Площа лісового фонду лісництва становить 4,92 тис. га. З них 8,8 відсотків – це природно-заповідний фонд. Минулого року в Іллінецькому лісництві заготовлено 2956 кг лісового насіння, вирощено 828 тис. шт. стандардартного садивного матеріалу, з якого 482 тис. шт. лісоутворюючих порід, 1,3 тис. шт. – декоративні породи. У 2019 році лісництвом відтворено 29 га лісів, у 2018 році – 25,4 га.
У штаті лісництва – 13 працівників. Вони на високому професійному рівні займаються лісорозсадницькою справою і відновленням лісу, охороною та захистом лісу. Щороку створюється 9 км та відновлюється 11 км мінералізованих смуг.
На території Іллінецького лісництва розташований базовий лісорозсадник. Розсадник має площу 36,6 га. Посівне відділення займає 10,2 га. Тут вирощують сіянці деревних листяних та чагарникових порід в асортименті понад 30 видів. Сіянці отримують вологу через систему крапельного зрошування (1,5 га). У 2017 році на території розсадника встановлено водонапірний резервуар на 38 куб.м для атмосферного підігріву води та створення робочого тиску в системі крапельного зрошування.
Два роки тому завершено будівництво сучасної теплиці площею 450 м кв. Тут вирощується посадковий матеріал лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою у полістиролових касетах. Для адаптації до зовнішнього середовища садивний матеріал із ЗКС із теплиці переносять у підпритінювальний намет такою ж площею.
Парникове господарство займає площу 150 кв. м. У парниках вирощують 8 деревних порід, переважно шпилькових. А ще – заживцьовують декоративні породи. Шкільне відділення займає 23,2 га і складається із декоративної шкілки і плантації новорічних дерев. Асортимент рослин, що вирощуються, становить понад 100 різновидів, щороку збільшуючись.
У лісництві є кілька експериментальних ділянок. На них спільно із науковцями НУБіПу лісівники застосовують нетрадиційні методи у вирощуванні лісу. Приміром, у кварталі 18, виділ 9 є ділянка площею 9,2 га., де вивчають вирощування та формування насаджень за умов безперервного існування лісу.
Не забувають іллінецькі лісівники і про один важливий напрямок роботи – інформаційно-просвітницький. Відкрито наповнений змістовною інформацією лісовий клас під відкритим небом, діє еколого-просвітницький центр. Іллінецьке лісництво співпрацює з педагогічним та учнівським колективами Іллінецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3, де створене учнівське лісництво «Відродження».
В урочищі Будьки споруджено прекрасний рекреаційний пункт біля водойми. Діє 8 рекреаційних зон, де можуть відпочити усі бажаючі.
Окремо слід відзначити благоустрій садиби лісництва. Приміщення має прекрасний сучасний дизайн, повністю відповідає вимогам і потребам працюючих. На території садиби є дендросад, який налічує 68 порід. Його заклали у 1962 році.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ