Селяни нарікають, що причина — дії місцевого підприємця, який для вилову риби осушив місцеву водойму.

– Пів відра води – максимум, що було в колодязі. Водою з глиною напоюємо птицю, по чисту – йдемо до сусідів, — каже місцева жителька Фаїна Дячук. — Дехто за кілометр носить з польової кирниці воду. І так десяток разів на день, вже здоров’я не вистачає. А в школу привозять технічну воду. Карасів та коропів підприємець не зібрав, тому вони гниють на сонці.

– Відповідно до режиму, скид передбачався в першій половині вересня на 15 днів, а наповнення — до січня місяця наступного року. Тобто по тих гідрологічних розрахунках ми надавали такий дозвіл і розробили такий режим. На місці корегувати не можемо, працюємо виключно з документами, із ними проблем не було, – кажуть у секторі державного агентства водних ресурсів у Вінницькій області.

– У Животівці ставок має площу 89 гектарів та вміщає 958 тисяч кубів води. Але, згідно з документами, даний об’єкт знаходиться за межами населеного пункту і договір оренди укладається державною адміністрацією. В 2019 році був поновлений договір оренди, а з 1 вересня орендарю був наданий дозвіл на спуск води, — зауважує Володимир Бабенко, голова Животівської сільської ради. — Я був проти цього, адже було спекотне літо і рівень ґрунтових вод у криницях впав. Просив відтермінувати спуск на листопад, коли сезон дощів, але той не послухав. Відмовили мені і в державному агентстві водних ресурсів у Вінницькій області. Зрештою, я звернувся до голови РДА. Минулого четверга відбулось засідання районної комісії з надзвичайних ситуацій, куди були запрошені я та орендар. Домовились про те, що останній повинен утилізувати 10 тонн мертвої риби, який залишився у ставку, щоб не було епідемії. На даний час є рішення сесії про розірвання договору оренди. Адже реально орендар сам не може цей став використовувати.

Наступного року в селі планують збудувати водогін. Але як весь цей час жити людям і де брати воду – питання відкрите…

Віталіна Трудько