– Перекваліфікація 1 пологового в інфекційне відділення призведе до більшої кількості проблем, ніж здається на перший погляд.

Навантаження 1ПБ (а воно суттєве) повинні будуть взяти на себе інші пологові міста, це спричинить скупчення породіль (що буде лише сприяти розповсюдженню вірусу). Втома медиків суттєво погіршить якість надання акушерської допомоги та знизить її показники в цілому. Рішення призведе до втрати закладом договору та фінансування НЗСУ. До речі, на 2020 рік акушерська допомога визначена, як одна з приоритетних. По результатам вчорашньої зустрічі представників влади та колективу пологового будинку залишилось більше питань, аніж відповідей. Ким було прийнято це рішення? Чому нач мед знаходився по протилежну сторону від свого колективу.

Чому саме 1 пологовий, який є одним з найкращих рододопоміжних закладів Вінниці, де лише з початку 2020 року на світ з’явилось 1500 малюків. А не будь -яке інше занедбане медичне приміщення не облаштовано під 100 необхідних ліжок?Чому саме зараз і на вчора? Адже проблему ковіду маємо півроку?Куди діватись лікарям? Пролунала відповідь – іти працювати в садочки. Така пропозиція – то надбання для освіти, проте величезний урон акушерству.Чому жінок позбавляють права вибору ліцензованого закладу та гарантованого НСЗУ Національна служба здоров’я України пакету мед послуг.

Чи хотіли б Ви чи ваші близькі (не дай Боже!) з важкою ковідною пневмонією потрапити в цей заклад, де вам будуть надавати допомогу акушери? (перекваліфікація медика займає щонайменше 5 міс і коштує не малих грошей).Чому спеціалізовані ковідні лікарні не використовують ефективно ліжка, більшість яких наразі зайняті підозрою на ковід?Чому не враховано інтереси колективу, материнства та жіноцтва? (Начмед мене мало не випхав за двері за незручні питання!)Де і як були використані кошти з ковідного фонду – жодного громадського звіту! Бізнесу особливо цікаве це питання,- каже засновниця групи “Вінницька матуся” Катерина Шрамко. – Вишенька на торті – намір у Вінниці відомим в своїх колах лікарем-підприємцем відкрити приватний пологовий. Конструктивних відповідей 0.

Комунікаціі 0.Тому мною нами сформовано запит (зміст якого додаю). Очікуємо на відповідь.Просимо громаду не залишатись осторонь проблем закладу та працівників. Людям, які все життя присвятили акушерству і роблять це кваліфіковано просто немає, куди іти. Щодо думки жінок – вона взагалі не цікавить міську владу!

Подробиці читайте в газеті “33-й канал”.

Валентина Лісова