Ще кілька років тому обласні та районні чиновники звітували про успішну роботу цегельного заводу у Северинівці Жмеринського району.

Працювали там понад 150 людей, чимало з них добирались попутками з сусідніх сіл, адже в сільській місцевості нема де заробити копійку. Трудились каторжно, але виготовляли продукцію. Восени минулого року завод завершив свою роботу, й до цих пір людям боргують заробітну плату. Збитки сягають мільйонів. Нещодавно роботу заводу запустив один із його співвласників, але буквально за кілька годин приїхали представники іншого – й знову дійшло до конфліктів та бійок.

– Я представляю інтереси Ігоря Якубовича. Він є співвласником ТОВ «Конкорд» та володіє 50% підприємства. У травні цього року мені зателефонували люди, які працювали на заводі і яким не виплатили заробітну платню за декілька місяців. Запросили мене як представника однієї із сторін на ці збори, — повідомив нашому журналісту вінничанин Володимир Фещенко. — З іншого боку представників не було, окрім головного інженера. Разом з головним бухгалтером, головним інженером і юристом ці люди не виплачують кошти і навмисно роблять завод банкрутом. Багатьох людей навіть офіційно не працевлаштували. Вони скаржилися, що до них на цьому підприємстві ставилися, як до худоби, умови праці були жахливими. Обманювали із зарплатнею, обіцяли виплачувати одну суму, а платили набагато менше, хоча у відомостях писали більше…

А вже наступного дня обурений натовп вирушив до приміщення сільської ради. Зібралось близько 100 чоловік. Ми офіційно запрошували головного бухгалтера, але вона відмовилися прийти! Ми хотіли почути, куди поділися кошти за майже мільйон штук цегли, яку продали (а це — на хвилиночку — більше трьох мільйонів гривень) і так не розрахувалися з людьми!

У колишнього керівника заводу Сергія Дуки була мета порізати підприємство на брухт, а територію заводу продати під елеватор! Таким чином зрівняти цегельний завод із землею, і щоб на його місці не залишилось навіть сліду! Навесні цього року Дука привозив людей, які були заці­кавлені в тому, щоб купити підприємство і побудувати на його місці елеватор! На це місце приїздили залізничники будували план, як зробити залізничні колії для транспорту. І вже майже все було готово! Пан Дука вже потирав руки, мріяв, що з дня на день він отримає 600 тисяч доларів США і втече з країни! Але не так склалося.

Люди, які хотіли купувати завод під елеватор, побачили, що Дука не володіє 100% підприємства «Конкорд» (Северинівський цегельний завод), відмовились мати із ним справу. Так він не віддав людям зарплатню і не отримав 600 тисяч! Підприємство стояло, заростало бур’янами та корчами, на території був вже майже ліс! Але ми не залишили дпідприємство, відновили його і запустили. Привели до ладу приміщення та територію, вклавши в це немалі кошти. І коли Северинівський цегельний завод запустився 22 вересня, десь об 11 годині ранку з молодиками спортивної статури забіг на завод Сергій Дука і хотів рейдерським шляхом заволодіти підприємством!

Кажуть, що на місці швидко зібрались місцеві і виликали по­ліцію.

– Копи швидко відреагували і заблокували Сергія Дуку. Почали вимагати повернути їм чесно зароблені кошти. То він вже був не радий, що прийшов сюди і, як показує практика, — прості люди сильніші, — додає Володимир Фещенко. — І людські сльози, і прокльони не пройдуть даремно! Тож співвласник та ексдиректор з командою залишили підприємство, але пообіцяли повернутися! Тому звертаємося до усіх правоохоронних органів: просимо підтримати нас в цій ситуації і не допустити, щоб знову занепав Северинівський цегельний завод.

У пресслужбі поліції нам повідомили, що дійсно 22 вересня виїжджали у Северинівку за викликом.

– На місці була група реагування патрульної поліції. Під час зборів працівників і осіб, які називають себе власниками і нині вирішують це в судовому порядку, виникли непорозуміння. Конфлікт вичерпався на місці, і обговорювалось можливе відновлення робочого процесу. За фактом невиплати заробітної плати відкрите кримінальне провадження та досі провадиться розслідування.

Валентина Лісова