Місцеві вибори-2020 стануть одними з найбільш гучних в історії незалежної України. Новий виборчий кодекс, нові політологічні технології, нові межі Вінницької об’єднаної територіальної громади. І найголовніше – шанс для нових облич представляти інтереси мешканців Вінниці у вінницькій міській владі.

Як це буде? На що розраховують кандидати-новачки? Про що взагалі збираються говорити з вінничанами? Відповіді на ці та інші питання сьогодні почуємо від кандидата в депутати Вінницької міської ради у виборчому окрузі №5 від партії «Слуга народу» Артема Сіваша.

– Артем, ти — підприємець, молода активна людина, у тебе навряд чи є проблеми з фінансами, житлом, автомобілем. Чому ти вирішив спробувати себе в політиці?

– Але ж я не живу один в чотирьох стінах без потреби виходити на вулицю. Я виріс на Замості, у мене багато друзів з Київської, Тяжилова, Військового містечка. З кимось ми росли разом, з багатьма займаємося спортом, хтось став моїм бізнес-партнером або відкрив власний бізнес, і ми спілкуємося частіше. Ось моє оточення запропонувало мені спробувати свої сили як депутата Вінницької міської ради.

– При цьому, голосів твого оточення не вистачить, щоб отримати мандат. Доведеться йти до виборців та переконувати їх, що саме Артем Сіваш — їхній кандидат. Як з цим бути?

– У мене немає бажання когось переконувати взагалі. Якщо ми хочемо сучасних стандартів роботи депутатів, то потрібно відходити від історій, що депутат щось винен ще до виборів. У бізнесі є поняття «win-win», яке описує позицію на переговорах, коли обидві сторони залишаються у виграші. Те ж саме на виборах. Ось є Артем Сіваш — людина, яка готова представити інтереси Тяжилова, Військового містечка і навколишніх сіл 5 округу у Вінницькій міській раді. Є виборці. Давайте чітко поговоримо, як виборці бачать роботу депутата, чого від нього очікують і наскільки самі готові депутату сприяти, а не тільки критикувати. Сіли, поговорили, почали працювати.

– У кожного кандидата в депутати має бути виборча програма. План дій, який він хоче реалізувати, якщо стане депутатом. У тебе є такий план дій?

– Вінниця давно перестала бути містом рівних можливостей, тому, по-перше — варто повернути віддаленим районам рівні можливості для розвитку у порівнянні з центральними. Я вважаю нахабністю те, що у деяких районах міста асфальт перекладається кілометрами, а на моєму округові три ями відремонтують за рік і вже собі ордена чіпляють. Де Тяжилівський міст? Де спортивний комплекс біля парку Інтеграл? Поставили 10 лавок в парку, зробили 100 фотографій – і це все?! Проблему типу вирішили? Ні, це так не працює. Тут теж живуть люди, і вони теж хочуть відчувати себе рівноправною частиною суспільства.

По-друге, більше уваги на сільські населені пункти. Села увійшли у склад Вінницької ОТГ не для того, щоб у них землю рішеннями міськради роздерибанили. Тому оскільки вже збіль­шили чисельність вінницької громади, збільшіть увагу до цих територій. Чи в селі не потрібно школи ремонтувати? Чи там не потрібно хоча б декілька нормальних спортивних майданчиків та цивілізовану мережу зупинок?

Ці дві умови вирішимо – люди самі зрозуміють, як діяти далі.

– Проведення виборів — недешева історія. Тим більше, в цьому році конкуренція буде дуже відчутною, оскільки кандидатам від «Слуги народу» будуть протистояти «розкручені конкуренти» з команд Володимира Гройсмана та Петра Порошенка. В яку суму обій­деться кампанія і як збираєшся проводити агітацію?

– Пора відходити від розмов, що вибори — це мільйони. Якщо штабісти крадуть, а кандидатам лапшу на вуха вішають, тоді оце – нехай це мільйони. У мене не буде десятків бордів, у мене не буде роздачі гречки, а за знайомство зі мною я виборцям доплачувати теж не збираюся. Тому витрати будуть мінімальні — можливо, 100 тисяч гривень — і я легко закрию їх за рахунок власних збережень та допомоги моїх друзів. Основні витрати будуть вимірюватися годинами, які я витрачу на те, щоб пішки обійти весь округ!

– Висування від «Слуги народу» — це допомога кандидату чи зайвий тягар? Враховуючи, що рейтинги провладної партії на Вінниччині постійно падають.

– Рейтинги «малюють» дяді в ділових костюмах, яким платять великі гроші, щоб вони цим займалися. У нас якщо рейтинги читати, так вода в кранах чиста, заторів ніколи не було і не буде, а влада цілими днями про народ думає. Висування від «Слуги народу» — це довіра команди Президента до мене як кандидата. Окей, час покаже, зможу я цю довіру виправдати або не зможу. Але це ми з’ясуємо не сьогодні і не одразу після виборів, а через 5 років, коли люди скажуть, задоволені вони роботою зі мною чи не задоволені.

– Як би ти описав себе для виборців всього лише 1 реченням?

– Якщо ми будемо поважати один одного, нас будуть поважати інші.

Це був Артем Сіваш, під­приємець, директор і керівник ТОВ «ТРЕЙД-С» та ТОВ «ЗОЛАКС», кандидат у депутати Вінницької міської ради в виборчому окрузі №5