У День усиновителя заступник міської ради Галина Якубович зустрілася з сім’ями, котрі відважилися на такий відповідальний крок.

Розмова вийшла зворушлива і оптимістична. Бо для вісьмох діток життя круто змінилося, коли у них з’явилися названі батьки.

Мами і тата ділились   досягненнями своїх дітей, розповідали про те, як люблять спіль­но проводити час. Від міської ради ці сім’ї отримали матеріальну підтримку.

Утім, на обліку дітей, які можуть бути усиновлені, в службі у справах дітей Вінницької міської ради перебуває ще 49 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом року восьмеро дітей знайшли свої нові родини. Ще двоє дітей скоро матимуть своїх батьків за рішеннями суду.

В області на такому ж обліку дітей, котрі можуть бути всиновленими, перебуває 650 дітей. 399 дітей мають братів і сестер, отже їх розлучати не можна.

На щастя, 96% (2349) дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, виховуються в сімейному оточенні. До речі, Він­ниччина друга в Україні за кількістю дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у при­йомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу. Зокрема влаштовані 642 дитини, з 2463 дітей, Вінницької області. Протягом року в Україні усиновили 694 сироти та дітей позбавлених батьківського пік­лування.

Тим часом сирітство в Україні має загрозливі масштаби. На обліку з усиновлення чекають на свою люблячу родину понад 17 000 хлопчиків та дівчаток різного віку – переважно разом із братами та сестрами. І тільки 1100 сімей та одиноких громадян хочуть взяти на виховання сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, на правах рідної дитини

Соломія КАЛЮЖКО