Дивовижне повернення своєї золотої прикраси пережила Олена із Вінниччини, бо її сережка із правого вуха здійснила подорож по всій Європі! І знову красується на вушкові Олени із Мурованих Курилівців…
– Олена щаслива, європейці раді, що зробили добро, а я для себе ще раз підтвердив цим унікальним фактом дієвість нашої системи сертифікації. Бо у кожного збирача ягід є свій шрих-код і на кожній упаковці із ягодами так само мітки. Тому, коли Олена загубила свою прикрасу, її знайшли і повернули аж із ЄС завдяки цьому коду. В це важко повірити, але це факт! – розповів засновник групи компаній «Фруктона» Сергій Українець. – Так само багатьох дивують всі ці пляшки із санітайзерами і польові туалети для персоналу, які ми запустили у практику виробництва ще до коронавірусу. Це елементарна безпека! Адже уявіть собі, що «збирач» під час роботи сходив у лісосмугу, десь чимось підтерся, руки не помив і ними потім зібрав свіжі ягоди для супермаркету?! Біда… Тому ці правила із збирання ягід на Вінниччині у нас непорушні на 100%…
Але є і свої не менш унікальні цікавинки. Це спеціальні голландські джмелі, яких ми закупили для запилення окремих сортів гарбузів. Адже всі селяни, фермери та агробізнесмени на Вінниччині та загалом по Україні традиційно жаліються на весняні заморозки і поганий через них урожай. Я ж із колегами дослідив іншу особливість – погане запилення в холодну погоду через обмежений радіус польоту бджіл… Тому ми закупили для них спеціальні вертикальні вулики і на платформі возимо ці «родини» із поля на поле, щоб їм не довелось далеко літати. І це працює! А голландські джмелі своїми махровими спинками так крутяться в гарбузових квітках, що наші солодкі гарбузики ростуть великі та правильної форми. А вже на сусідньому полі, без «голландців», гарбузи дрібні та кручені…
І з решти цікавинок – сорт яблук Леді Пікн, який ми купили для садів Мурованокуриловецького району в Італії. І нам там казали, що ми даремно викидаємо гроші, бо «Леді» примхлива і не дозріє так як треба в наших широтах і висотах… Цей досить дорогий сорт любить різкі перепади температур, як у горах Апеннінах. Втім, «гірський» клімат на Вінниччині в селах Мурованокуриловецького підійшов нашим італійським красуням, плоди яких вражають смаком і кольором. Тому не бійтесь експериментувати…