Пенсіонер Віктор Рудий із села Високе Томашпільського району записує відео і запрошує усіх до свого музею народних ремесл.
Зібрав у ньому понад пів тисячі експонатів. Світлицю облаштував просто на подвір’ї. Кераміка, знаряддя праці та навіть скіфська зброя — усе є там, а головне — зібране у рідному селі. Аби заманити тутешню молодь, розмалював ворота та вмикав музику, але до музею йти не хотіли. Тому почав знімати ролики про свій музей та народні ремесла, відео набирали по кілька тисяч переглядів. Після того до блогера пішли школярі…
– Вибачайте, що я тут з люлькою, маю погану звичку — палю давно. Тютюн вирощую у себе на городі. Але тут слід сказати, що наші предки курили і жили до ста років, тож думаю, що і мені пощастить, — усміхається Віктор Рудий. — Я давно мріяв облаштувати музей, адже захоплююсь історією. Якось сусідка дала мені старий диван, тоді я зробив піч, гладущик… І так пішло-поїхало. Маю 570 експонатів! Але люди мало йшли до мене, особливо молодь. Вирішив клин клином вибити на старості. Ви сидите в своїх інстаграмах, інтернетах, значить, і я до вас підійду зі смартфона. Смартфони та Інтернет для мого покоління важко даються, мій племінник Сергій закінчив школу програмістів і взявся допомагати.
Так я навчився знімати примітивні ролики про свій музей, під музику. Після того викладав їх у Фейсбук. Невдовзі до мене стали телефонувати люди, мовляв, зацікавились і хочуть на екскурсію. У мене всі експонати заряджені позитивною енергетикою, бо їх всі несли від щирого серця. Жодного зиску від цього не маю, це для майбутнього покоління, бо де ж вони ще таке побачать. Відео закидаю майже щодня, читаю коментарі, приємно, що відгуки схвальні. Є ролики, які набрали понад 30 тисяч переглядів.
Місцеві жителі у захваті від односельчанина, а вчителі водять до музею цілі класи дітей. Віктор Рудий вже зареєструвався у кількох соцмережах — Фейсбуці та Інстаграмі.
А планує охопити всі. Хоча, зізнається, блогерство йому дається нелегко, бо виріс у той час, коли були програвачі, платівки. Віртуальний музей — це добре, але краще все побачити, тому пан Віктор запрошує до своєї світлиці у село Високе. Згодом планує усі експонати безкоштовно передати місцевій школі.
Віталіна Володимирова