Люди з ростом вище середнього завжди викликають інтерес і повагу навіть на підсвідомому рівні.

А якщо це найвища людина, то вона стає ще й відомою на весь світ. Поруч з ним всі інші здаються дуже маленькими, і у них мимоволі виникає від­чуття захоплення. Нещодавно одне із авторитетних видань склало список 10 найвищих людей світу. І серед них є наш земляк — Ігор Вовковінський з Бара! У штат Міннесота він з сім’єю перебрався, в першу чергу, заради курсу лікування у місцевій клініці. На момент переїзду Ігорю було всього 6 років, його зріст тоді вже складав 180 сантиметрів. Мати хлопчика зневірилася знайти допомогу у місцевих медиків і вирішила спробувати удачі за кордоном. Як з’ясували американські лікарі, надзвичайно високий зріст Ігоря є ознакою досить небезпечного захворювання.

Через хворобу Ігор і далі росте. Труднощів це йому доставляє чимало — нормальне взуття для велетня було нереальним. Всі моделі в продажу або були відверто малі, або не підходили до ноги за формою. Деякий час Вовковинський розсилав листи великим виробникам взуття. Залишалося лише вирішити фінансові питання — просто так виділити на покупку взуття 15000 доларів наш земляк був не в змозі.

Він створив спеціальний сайт, на якому запустив збір коштів. За якісь три тижні йому вдалося зібрати 37000 доларів. Незабаром Ігор отримав ще одну щасливу звістку — новина про його прохання дійшла до вищих чинів «Reebok», і керівництво компанії висловило бажання вирішити взуттєву проблему українського велетня безкоштовно.

Є, втім, від зросту Ігоря і користь — яскравий зовнішній вигляд допоміг Вовковинському отримати цілий ряд ролей у рекламних роликах і навіть кінофільмах. Так, у 2011-му він знявся в американській комедії «Позашлюбний тиждень».

Валентина Лісова