Одразу після прийняття рішення адміністративного суду до редакції із листом звернулись жителі Уланівської ОТГ із відкритим листом. На їхнє прохання ми друкуємо його.

Опонентами робилося все, аби не допустити Сергія Голубенка до керма громадою, у якій зріс та профе­сійно змужнів. Та все ж свідомі громадяни Уланівщини 25 жовтня віддали перевагу у виборі на голову ОТГ йому. Друге місце у виборчих перегонах зайняв Крученюк О. В.

Опоненти попри усі старання програли. Оговтавшись від поразки та опанувавши свої емоції, Олександр Крученюк, який 5 років очолював фракцію БПП у Він­ницькій облраді і був заступником голови ОДА, раптом кардинально змінив партійні симпатії і вже йшов від «Батьківщини», вирішив, що це для нього замало, бо він народжений керувати, і подався у судові тяжби. Апелюючи, що на двох дільницях не вистачило бюлетенів для голосування, він подав до адміністративного суду позов на ТВК. До речі, голову ТВК обрано за квотою партії «Батьківщина», Крученюк О.В. балотувався також від «Батьківщини». Здається досить дивним, що кандидат від «Батьківщини» судиться з головою ТВК від «Батьківщини». До речі, за словами членів комісії, коли виявилось, що на двох дільницях не вистачає бюлетенів, голова ТВК дзвонила Олександру Васильовичу та запитувала, що робити. На що він відповів, щоб не переживали, бо все буде добре. Тепер, коли не виграв, факт нестачі бюлетенів він використовує як основний доказ нелегітимності свого програшу.

Підставою звернення до суду є також, на думку Крученюка О.В., заяви 8 громадян с. Морозівки, що не змогли проголосувати, які були невідкладно розглянуті в ніч з 25 на 26 жовтня 2020 року на засіданні Уланівської СТВК, хоча в день виборів ці заяви не були зареєстровані діль­ничною виборчою комісією. Чому ж у матеріалах судової справи не фігурує Журнал реєстрації документів, заяв і скарг у дільничній виборчій комісії? Адже будь-яка скарга під час голосування має реєструватися в цьому журналі? Мабуть, тому, що під час голосування ніхто ніяких заяв не писав, а заяви були написані уже після закриття дільниці. Жодних скарг, зауважень, актів про порушення в день виборів від спостерігачів також не було.

Отже, опираючись на ці хиткі факти, Крученюк О.В. двічі звертався до суду. Суд в повному обсязі відмовив у задоволенні клопотання по першій позовній заяві. Другу позовну заяву Крученюк О.В. поспішив подати, але змушений був відкликати цей документ через те, що позивались до того, що ще не відбулося. Було подано третю позовну заяву, розглянувши яку, суд з незрозумілих підстав не взяв до уваги аргументи ТВК, скасував постанову Уланівської сільської територіальної виборчої комісії №70 від 04.11.2020 р. «Про визнання Голубенка Сергія Івановича обраним Уланівським сільським головою» та зобов’язав Уланівську сільську ТВК прийняти рішення про визнання виборів Уланівського сільського голови від 25 жовтня 2020 року такими, що не відбулися, та призначити у зв’язку з цим повторні вибори. Зазначимо, що на вибори в Уланівській ОТГ було витрачено понад мільйон гривень. А ще ж сільські ради надавали фінансування на придбання антисептиків, масок і т.д. Уланівська сільська рада, наприклад, ли­ше на «ковідні» засоби витратила 13 тисяч грн. Отож, завдяки рішенню суду кошти платників податків — наші з вами — пішли за вітром? На перевибори буде потрібно приблизно 700 тисяч гривень, не рахуючи кошти сільських рад. Але що Олександру Крученюку до цих коштів Уланівської громади? Він же живе у Хмільнику, проблемами громади до цього навряд чи проймався. То чи не краще б йому було саме в рідному Хмільнику балотуватись? — виникає резонне запитання.

Чи врахували судді те, що, оголошуючи перевибори, вони цим самим прямо порушили права усіх громадян, які взяли участь у голосуванні 25 жовтня? На основі якого закону не враховано наші голоси у день виборів? Чому вибором усіх жителів краю (більше п’яти тисяч голосів) знехтувано заради кількох десятків виборців із Морозівки?

Хіба не розуміють судді, що розподіл голосів серед претендентів на посаду голови на перевиборах буде зовсім іншим, тобто конфігурація докорінно зміниться. Саме цього й добивалася сторона заявника. Чи можливо, щоб після підрахунку голосів, визначення рейтингу усіх претендентів, призначалися нові вибори? Це не що інше, як абсурд, який призведе до змови між претендентами, що програли, проти переможця. Що, власне, й відбулося. Напрошується висновок — судді діють за інтересами багатих замовників. Зрозуміло, окрім простого сільського голови С. Голубенка, претенденти-мільйонери через своїх довірених осіб підплатять кожному за «хрестик» у бюлетені.

Чи виграють від цього жителі Уланівщини?!

Тож думаймо, аналізуймо, робімо висновки. Поки вони намагаються перемогти позовами, підкупами, скаргами, зрозуміло одне — повинна перемогти справедливість, відданість справі, професійність, вміння повести за собою, бажання працювати для рідного краю, а не лише посісти місце голови ОТГ. Саме такі якості, на нашу думку, має діючий нині сільський голова Голубенко С. І.

Звертаємось до вас, шановні земляки! Зумійте відрізнити справжнє «зерно» від «полови», бо від вашого вибору залежить майбутнє та добробут рідної нам Уланівщини! Будьте готові захистити свій вибір!

Жителі Уланівської
територіальної громади

Від редакції. Коли верстався номер газети, стало відомо, про ще одну позовну заяву від представників партії «За майбутнє» щодо визнання виборів депутатів Уланівської сільської ради такими, що не відбулися, у зв’язку з нестачею бюлетенів на дільницях.