Втім, замість пояснень до людей викликали правоохоронців. Про це повідомив громадський активіст Олександр Бендяк.

– Технічного і медичного ресурсу вже не вистачає! Багато медичних працівників вже працюють «на знос», людський ресурс також має свої обмеження, — каже Олександр Бендяк. – Напередодні до нас звернулись співробітники Гайсинської ЦРЛ, мова йде про молодший персонал. Повідомили, що працюють з ковідними хворими і мали б отримувати за це 300% надбавки. Але заслужених коштів їм не дають.

Активіст Олександр Бендяк обіцяє довести справу до кінця

Хоча кошти надходять, згідно з договором медичного закладу та НСЗ України, та місцевих бюджетів. Перелік посад затверджується керівництвом закладу охорони здоров’я.

Саме тому група місцевих активістів у прийомний день вирішили відвідати заступника головного лікаря з медичної частини Юлію Бурлакову, аби з’ясувати формулу розрахунку працівникам, які працюють з хворими на COVID-19.

– Саме вона подає на підпис керівнику список тих, хто працює з ковідними. Проте Юлія Бурлакова відразу стала комусь телефонувати, після чого взагалі пішла. Начмед сказала нам залишити приміщення та викликала поліцію. Ми теж зателефонували на 102. Коли приїхала група поліції, вони стали на наш бік, адже був прийомний день і ми мали право прийти до неї. Після Юлія Бурлакова аписала офіційну заяву, де просила, щоб до нас «вжили міри» і ми не турбували її з приводу недоплати медичним працівникам, обслуговуючим інфікованих на COVID-19 пацієнтів. І це при тому, що у районі справді біда, кисню бракує! Ми продовжуємо працювати, щоб медичні працівники і їхня героїчна і важка робота була оцінена достойно! І не залишимо медиків самих! — додають активісти.

Коли верстався номер газети, Олександр Бендяк повідомив, що керівництво лікарні розпочало виплати медичному персоналу. Але активісти ще будуть добиватись, аби людям виплатили борги за попередні місяці. Тож боротьба триває…

Віталіна Володимирова