За версією слідства, таку суму в 2008-2010 роках недоплатив до скарбниці підконтрольний бізнесменові російський актив – ТОВ «ПІК «Созданіє», яке займалося постачанням трансформаторів із Запоріжжя і пізніше було визнане банкрутом.
Обвинувачі впевнені, що Григоришин був бенефіціарним власником компанії і разом із гендиректором товариства Володимиром Богатирьовим придумав схему ухилення від сплати податків за допомогою фіктивних агентських договорів.
В результаті під час розслідування він був оголошений в розшук, а процес щодо нього проходив заочно. Суд відмовився задовольнити претензії податкових органів про відшкодування шкоди, запропонувавши їм самостійно звернутися з цивільним позовом. Тим часом арештоване майно олігарха – нерухомість і твори мистецтва – залишилося під забезпечувальними заходами.
Адвокати Григоришина не стали коментувати рішення суду, проте відзначили, що у них є 10 днів для подання апеляційної скарги.
Нагадаємо, у квітні 2016 року російський олігарх Григоришин подав документи на отримання українського громадянства. Про намір Григоришина отримати український паспорт стало відомо після того, як російський суд оголосив його в розшук за несплату податків.
Суд відмовився задовольнити претензії податкових органів про відшкодування шкоди, запропонувавши їм самостійно звернутися з цивільним позовом. Арештоване майно олігарха — нерухомість і твори мистецтва — залишилося під забезпечувальними заходами. Адвокати Григоришина зазначили, що у них є десять днів для подачі апеляційної скарги.
Григоришин, якому належить і енергетична компанія АТ «Вінницяобленерго» займає 16-е місце в рейтингу топ 100 найбагатших людей України зі статком $399 млн.. Вважається, що до початку 2000-х Григоришин разом з непублічним партнерами (за деякими даними — це були запорозькі бізнесмени Ігор Бойко, Андрій Немзер і Леонід Пивоваров) володів великими активами в трьох секторах економіки: електроенергетика (акції 16 обленерго); машинобудування (Запоріжтрансформатор, Сумське НПО, частина акцій Турбоатому та ін.); металургія (феросплавні підприємства і запорізький завод Дніпроспецсталь).
Ілона ВАЛЬТЕР