Виявляється, Ігор Сліденко із с. Северинівки Тростянецького району був доповідачем у резонансній справі КС.

– Іще тиждень тому я подав заяву про охорону, але мені відмовляють. Щоб ви розуміли: управління державної охорони знаходиться у віданні президента України. Ось президент і відмовляє мені в охороні, вважаючи ситуацію нормальною. А я вважаю, що вона критична, — наголосив суддя. — Є люди, життя яких залежить від мене. І тому я не можу ризикувати їхнім життям. Хто може дати гарантії, що натовп, який був біля будівлі Конституційного Суду, не ввірветься всередину?

Нагадаємо, що нещодавно Конституційний Суд України визнав неконституційними окремі положення Закону України «Про запобігання корупції» та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Крім того, судді визнали неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки е-декларацій. 28 жовтня НАЗК оголосило про закриття реєстру електронних декларацій через рішення Конституційного Суду. У Конституційному Суді пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску органів виконавчої влади. Також судді вважають, що антикорупційна і судова реформи повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади. Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду, визнавши його рішення про декларування «нікчемним».

У розпал цього скандалу суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко написав заяву про свою відставку, каже, що напередодні йому телефонували з Офісу президента та тиснули… Заяву має розглядати суд.

Зазначимо, що 47-річний суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко родом із села Северинівки Тростянецького району. Юридичну освіту здобув в Одесі, стажувався у Німеччині. У березні 2014 року Верховною Радою України призначений суддею Конституційного Суду України. 1 листопада 2019 року на території Російської Федерації вступив у силу указ щодо реалізації заходів до 322 українців, яких наші «північні брати» внесли до санкційного списку. Серед них і наш земляк Ігор Сліденко за проукраїнську позицію у розгляді справи за поданням 51 народного депутата щодо конституційності Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Що буде далі – відслідковуємо разом.

Віталіна Володимирова