На територію школи у селі Ситківці Немирівського району на Вінниччині прибігла  косуля. Відкриттям для мешканців села стало те, що  молода тварина живе у цьому населеному пункті в багатодітній родині. Один з дітей, Даня, навчається у другому класі. За ним, поки йшов на уроки, і ув’язалася Пі-пі – так тваринку почали називати люди.

«Поява косулі на нашому шкільному подвір’ї було повним здивуванням. Ми навіть жартома назвали тварину новим учнем. Потім вже з’ясувалося, що вона живе у нашому селі. Вона не дика. Йде до людей і дуже любить дітей. Тому ми не переймалися, що може щось трапитися», — розповідає директор школи Олександр Маринич.

«Пі-пі, це тварина, яку влітку врятувала від смерті родина мого учня Дані Дяченко. Її знайшли у лісі. Ймовірно, що її полишила мати. А люди підібрали. Вигодували, виростили. Що цікаво, родина багатодітна. Там троє діток. Мають корову-годувальницю. Проте вирішили віддавати чи не все молоко косулі. Аби вижила. І от, коли Даня з мамою та іншими дітками йшли до школи та садочка, Пі-пі, я так зрозуміла, відв’язалася та побігла за ними. Бо ручна, і дуже їх любить. Особливо Даню. Бо поки він не провертався додому після уроків, весь час чекала його на нашому подвір’ї. У мене клас на 25 дітей. Ми, звичайно, вийшли на наочний урок з природознавства», — каже  вчитель початкових класів Людмила Поліщук.

Людмила Миколаївна пояснювала дітям про життя косулі у дикий природі.

«Дітки питали, чому у косулі біленький хвостик. Чи вже прорізаються ріжки. Але головне, цей спонтанний урок навчив нас всіх доброті, людяності, взаємодії людини з тваринами. Можу з упевненістю заявити, що це був безцінний урок! Дітей неможливо було затягти назад до класу. І що цікаво, косуля також не хотіла, щоб вони йшли. Тому і бігла за нами до самих дверей», — розповідає вчителька.

Марина Романова