«Калинівським районним судом Вінницької області задоволено позов керівника Калинівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки до Іванівської сільської ради Калинівського району та державного реєстратора про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, а також рішення про державну реєстрацію права комунальної власності на 7 земельних ділянок загальною площею майже 100 га вартістю понад 66 млн грн., – йдеться в повідомленні прес-служби обласної прокуратури. – Зазначені земельні ділянки перебували у постійному користуванні Гущинецького вищого професійного училища та використовувалися навчальним закладом для навчальних цілей, зокрема під час проходження учнями навчальних практик відповідно до навчальних планів та програм.

Суд взяв до уваги доводи прокурора, що вибуття земельних ділянок із власності держави відбулося з грубим порушенням норм земельного законодавства, за відсутності жодних правових підстав.

На виконання цього рішення, державним реєстратором скасовано незаконну реєстрацію права комунальної власності сільської ради на вказані землі державної власності.

Відтак, прокуратурою повернуто у власність держави майже 100 га земель вартістю понад 66 млн грн., в тому числі, землі лісового фонду, сільськогосподарського призначення, на окремих із них розташовані будівлі закладу освіти, які є власністю держави».

В Іванівській сільській раді пояснили, що не відбирали в училища землю, а за ініціативи освітян допомогли оформити акти згідно з чинним законодавством.

– До сільської ради звернулися представники училища, щоб оформити документацію на цю землю згідно з чинним законодавством. Відповідно до нових вимог, якщо земельна ділянка сформована, повинен бути кадастровий номер, а в училища акти були старого зразка, без кадастрового номера. Сільська рада прийняла відповідне рішення, на основі якого державним реєстратором зареєстровані нові акти на землю. Але оскільки заклад є державним, тому потрібно було погодження Міністерства освіти та науки. Це не було враховано при оформленні. Важливо, що це не Іванівська сільська рада відібрала в училища землю, право на постійне користування у них ніхто не відбирав. Це училище ініціювало цю процедуру з оформленням актів. Калинівська прокуратура, представляючи інтереси МОНу, звернулася до суду. Ми позов визнали, скасували державну реєстрацію цих земельних ділянок. Тому зараз в училищі будуть знову виготовляти технічну документацію і реєструвати в державного реєстратора постійне користування від імені держави.

Хоча юридично ці ділянки у державній власності, але фактично вони знаходяться на території Іванівської сільської ОТГ. Можливо, з часом вони стануть комунальними, – прокоментував юрист Іванівської сільської ради Ігор Мичківський.