– Спочатку в обійсті з’явився лелека, котрий відбився від зграї і поневірявся городами. Бродив селами і одинокий лебідь, — розповідає господиня Алі­на Діденко.

Аліна Діденко

– Зараз вже птахи відіг­рі­лися та спокійно готові зимувати у нових умовах. Морські рибинки вони ковтають за лі­чені секунди. У Буслика та Малого відмінний апетит. За день вони зможуть з`їсти одну жабку та одну рибку. Тому ми даємо по дві, а інколи — по 3.

У Буслика та Малого – відмінний апетит

Лелеки в цьому домі з`явилися випадково. Одного дня у стрічці Фейсбук я побачила пост. Там йшлося, що птахові, який бродить селом, шукають притулок. Буслик ходив собі одинокий вулицями, але ж наступає зима.. І стало шкода його. Тому і забрали до себе. Та коли місцеві дізналися про благодійний вчинок односельчанки, через де­кілька днів принесли ще одного птаха зі зламаним крилом. Тоді ми ви­рішили обох поселити у теплому хліві та настелили там сіна. Невдовзі з’явився ще й лебідь Гоша. Йо­го також до притулку направили місцеві. Як виявилося, птах відбився від зграї. Зараз жи­ве разом із лелеками. У них постійно є їжа, як і біля курей. Ветеринар оглядав птахів і сказав, що вижити цієї зими вони зможуть лише у домаш­ніх умовах. Але радить трішки змінити раціон: лебедю давати побіль­ше віта­мінів, а лелек позбавити морсь­кої риби. Лелеку правильно годувати м’ясом або ж рибою. Але вона має бути не солона, а прісноводна. І давати лише маленькими шматочками. Навесні ми плануємо випустити наших вихованців на волю. У мене чоловік — рибалка, тож думаємо, що і лебедю підшукаємо гарний ставок.

Софія Копач