Учителька року Марина Багулова зі школи №31 вирішила здивувати вінничан і провела перший на Вінниччині урок української мови в грузинському ресторані.
Діти брали участь у майстер-класі з виготовлення сонячного хачапурі, а вчителька пояснювала їм тему. Подібний захід у Вінниці проводиться вперше. Та учителька розповідає, що це лише початок.
– Попереду ще багато цікавих та несподіваних уроків. Головне — пережити пандемію КОВІД -19, — ділиться пані Марина. — Подібні уроки ми проводимо часто, бо українська мова сама по собі — предмет, не найулюбленіший дітьми в школі. Тому потрібно завжди щось вигадувати, щоб дітям було цікаво. Починали з найменшого — проводили уроки на вулиці. Також це був і творчий підхід, де діти розігрували уривки із творів. Зараз учні вже самі пропонують вигадати якусь постановку або ж театралізувати якийсь твір. Звісно, це сприяє запам’ятовуванню матеріалу. «Українська мова зі смаком хачапурі» в грузинському ресторані — це спосіб привернути увагу дітей та сконцентрувати. Під час карантину ми впустили одну тему. Тому восени ось таким чином вирішили наздогнати… Хачапурі особливе тим, що випікається у формі сонця. І кошти, які витратили на майстер-клас, підуть на допомогу «сонячним діткам». Ось такий осінній захід для діток відбувається з дотриманням всіх карантинних норм. Своїми зусиллями я намагаюся прищепити дітям любов до української мови та літератури. Адже лише в такому віці можна не шкодувати свого часу на навчання та ігри одночасно. Проте карантин вніс свої корективи. І навіть у школі не завжди була можливість зібрати діток разом. Спершу я запропонувала свою ідею батькам, а вони вже з радістю погодилися.
Потім було написання теми та узгодження. Тож на цьому інтерактивному уроці ми засвоїли професіоналізми, діалектизми, неологізми та застарілі слова. Також повторили одвічно українську та запозичену лексику. Звісно, шкода визнавати, але карантин вплинув на розвиток дітей. Втрачається критичне мислення, немає зібраності та відповідальності. Ми всі чекаємо, коли вірус залишить нас у спокої, а тоді вже і приступимо до нормального навчання.
Софія Копач