Восьмого грудня, відбулися громадські слухання «Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2020 рік та затвердження Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік». Під час слухань директор департаменту економіки і інвестицій міської Максим Мартьянов розповів про те, що вдалося виконати в рамках програми у 2020 році та що планується на наступний рік.
Як зазначив заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, проєкт «Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік» сформований відповідно до цілей Стратегії розвитку 3.0, над якою наразі працюють і яку планують ухвалити на засіданні сесії міської ради в І кварталі наступного року.
«Програма містить заходи, спрямовані на прискорення технологічного розвитку та підвищення продуктивності праці в тому числі на збільшення експорту і підтримки ефективної зайнятості та платоспроможного попиту. Спрямовані заходи і на підтримку малого, мікро- і середнього підприємництва. Ми плануємо, що у 2021 році буде запущено будівництво нових промислових об’єктів в індустріальному парку, в тому числі заводу світового лідера виробництва спорядження для зимових видів спорту «HEAD». А також планується залучення нових учасників Вінницького індустріального парку», – сказав Андрій Очеретний.
Презентував Програму директор департаменту економіки і інвестицій Максим Мартьянов. Він зауважив, що вона розроблена в рамках підготовки бюджету Вінницької міської територіальної громади на основі аналізу економічного і соціального розвитку за 9 місяців та існуючих тенденцій на кінець звітного року з урахуванням досягнення цілей проєкту Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року.
Цього року викликом для усіх стало поширення коронавірусної інфекції. Через карантинні заходи найбільших втрат зазнав сектор малого і середнього бізнесу. Міський голова Сергій Моргунов ініціював пакет антикризових заходів програми «Вінничани важливі», який був підтриманий депутатами міської ради на сесії в травні. Вона спрямована на підтримку бізнесу і вінничанам, які того найбільше потребують. В рамках цієї програми запроваджені відстрочки за податковими та орендними платежами для бізнесу, фінансову підтримку за рахунок коштів бюджету міської громади, виплати громадянам пільгових категорій, підвищення видатків на охорону здоров’я.
Незважаючи на усі виклики 2020 року у місті не припинялися роботи на важливих об’єктах. У цьому році на виконання робіт на об’єктах капітального будівництва з бюджету міста профінансовано 430,9 млн грн, з яких 175,9 млн грн – кошти бюджету об’єднаної громади; 145,3 млн грн – кошти державного бюджету; 109,7 млн грн – інші джерела фінансування, зокрема кредитні кошти. Знаковими об’єктами зокрема стали введення в експлуатацію гімназії №24 на Поділлі та будівництво спортивного ядра для школи №33 зі смугою перешкод.
Не зупинялися роботи по створенню інфраструктури для Вінницького індустріального парку. Також завершили реконструкцію частини приміщень першого поверху адміністративної будівлі на вул. 600-річчя, 21 для розміщення Інноваційно-технологічного парку «Кристал».
Розвиток дорожньої інфраструктури
Цього року завершили будівництво дороги на вул. Гонти. Нова дорога з’єднала вулиці Київську та Батозьку. Завершується будівництво нової ділянки дороги та тротуарів на вул. Енергетичній, яка з’єднала новозбудовану вул. Гонти із вул. Зулінського. Триває капітальний ремонт дороги та тротуару по вул. Я.Гальчевського, а саме на ділянці від вул. Московської до вул.Я. Шепеля. Завершити ремонтні роботи на цьому об’єкті планується в наступному році.
На умовах співфінансування з мешканцями приватної забудови заасфальтовані ділянки доріг на 8 вулицях, зокрема вул.Войцехівського, на ділянці від вул. Бучми до буд. №29, вул. І. Огієнка, вул. Смирнова, вул.Волинця, вул. Свідзінського, вул.Кошового.
В рамках дорожніх робіт виконано заміну та влаштування нових світлодіодних світильників. Всього ж з початку року влаштовано та замінено майже 800 світильників.
Активно проводилися роботи й житлового фонду. Так цього року виконано капітальний ремонт одного з видів конструктивних елементів в 48 багатоквартирних будинках, у 143 багатоквартирних будинках проведено поточний ремонт. Здійснили капітальний ремонт 42 прибудинкових територій та на 62-х провели поточний ремонт асфальтобетонного покриття.
Розвиток мережі закладів освіти
Уже не перший рік у Вінниці приділяється значна увага розвитку шкіл та дитячих садочків. Цього року завершили роботи з термомодернізації будівель десяти закладів освіти за рахунок кредитних коштів АТ «Укргазбанк. А саме восьми садочків – ДНЗ№18,23,26,30,42,52,60,75 та двох шкіл (№№1 та 10). За бюджетні кошти утеплено покрівлю, фасад і цоколь будівлі школи №33. Розпочали термомодернізацію будівель Палацу дітей та юнацтва та школи №13.
Вдалося збудувати три дитячі та спортивні майданчики: спортивний майданчик для ігрових видів спорту на території ЗШ-гімназії №2, дитячий та спортивний майданчик – на вул. Медовій та дитячий майданчик – на вул. С. Зулінського,49а.
У планах на наступний рік – розпочати ряд нових проєктів та продовжити працювати над тими, які були започатковані у попередні роки:
«Хочу зазначити, що ознайомитись з проєктом Програми на 2021 можна на офіційному сайті Вінницької міської ради. Нам дуже важлива ваша думка. Пропозиції, які будуть надіслані до міської ради, будуть враховані у фінальній версії, яка буде винесена на затвердження новообраної міської ради. Вона включає комплекс заходів, спрямованих на стабілізацію економіки, підтримку та розвиток усіх сфер життєзабезпечення громади, та є поетапним планом реалізації Стратегії 3.0 у 2021 році. Хочу зауважити, що подальший розвиток Вінницької міської територіальної громади буде визначатися не тільки економічними, але і епідемічними факторами», – додав директор департаменту економіки і інвестицій Максим Мартьянов.