Його мама — медик за фахом – упевнена, що її син — здоровий молодий чоловік, міг би жити, якби вінницькі колеги належно контролювали стан пацієнтів.
– Мій чоловік, швидше за все, захворів, коли по службі був у відрядженні. Лікувався спочатку вдома а потім взяв направлення на КТ. Результати були невтішні — 75% враження легень. Руслана направили в лікарню, — розповіла вдова Ірина. — З 11 по 23 листопада він знаходився у 3-й міській лікарні. Увесь цей час жалівся, що медичний персонал не підходить до нього, не кажуть, чим лікують, які результати аналізів, не допомагають з елементарними потребами.
– Син навіть їсти і пити відмовився, бо санітарки не підходили, щоб поміняли судно, — каже пригнічена мама Наталя Романівна. — З першого дня, як Руслана госпіталізували у цю лікарню, у нього почалася задишка, ходив на пост просити допомоги, але його аж через 12 годин підключили до кисню… Потім почали ставити крапельниці, але які медикаменти вводили, не повідомляли. Я теж працюю в одній із лікарень Хмельницького, але у нас інше ставлення до пацієнтів! Усі ампули відкриваються при хворих, лікарі та медсестри спілкуються з пацієнтами та їхніми родичами. А я декілька разів телефонувала на сестринський пост та до лікарів, але вони лише обурювалися, що їх турбують… А як не турбувати, якщо я мама і знаю, що моїй дитині зле?!
Батько Руслана після пережитого горя намагається з’ясувати причини смерті сина.
– Руслан писав нам, що з ним у палаті лежала жінка. Але ж палата чоловіча?.. Вона була дуже важка. Якось хотіла пити, але до неї ніхто не підходив, тому самостійно зняла маску, щоб втамувати спрагу, але не змогла… Довго кричала, кликала на допомогу. Руслан уже не витримав і сам хотів підійти до неї, але не зміг, впав… Нарешті підійшли санітарки, дали її ковток води, наділи маску і прив’язали до ліжка… До ранку бідолашна померла. Син писав, що труп поряд з ним пів дня пролежав, аж в обід забрали… Як можна, щоб живі і мертві в одній палаті? — обурений тато. — Наш син, напевно, помер уві сні… Припускаю, що впав тиск кисню в апараті і він задихнувся… Напередодні він нам писав, що були перебої з киснем.
Батьки розуміють, що ніхто і ніщо не поверне їм Руслана, та налаштовані боротися, щоб врятувати інші життя.
– Так не має бути, щоб помирали молоді люди! Ми поділилися своїм болем, щоб надати розголосу нашій історії. Керівники лікарні мають вжити необхідних заходів, аби більше такого не повторилося. Ми чули, що того ж дня, як помер син, у лікарні не змогли врятувати ще трьох пацієнтів. Звісно, легше списати усе на важкість хвороби. Але ми навіть не знаємо, що за хвороба була у нашого сина. Його просто попросили підписати згоду, що у нього Ковід, щоб покласти в одну палату з коронавірусними пацієнтами. Руслан був міцним, на жодній медкомісії до нього не було питань, він служив, тричі був у зоні ООС. А цього разу на КТ, окрім уражених легень, виявили збільшене в розмірах серце. Ми готові були купити ліки і від серця, але лікарі казали, що нічого не треба. Ось так і втратили молодого хлопця, який тільки починав свою кар’єру у Нацгвардії, декілька місяців, як одружився… Як можна змиритися з такою втратою? — кажуть згорьовані батьки.
Отримавши скаргу від рідних покійного військового, ми намагалися з’ясувати, у чому ж проблема. Можливо, у лікарні є перебої з киснем чи несправні апарати ШВЛ, або не вистачає бригад. Але у відповіді на наш інформаційний запит з департаменту охорони здоров’я ВМР повідомили, що ні з чим проблем немає.
«Станом на 23 листопада у лікарні функціонували 5 ковідних бригад у складі 16 лікарів, 33 особи середнього медичного персоналу та 31 — молодшого медперсоналу. Дефіциту медичних кадрів немає. Наказом по закладу затверджено алгоритм дій працівників при наданні медичної допомоги пацієнтам з підозрою та хворим на Covid-19. Подача кисню в лікарні здійснюється централізовано кисневою магістраллю з газифікатора. Перебоїв з постачанням кисню не було.
Апарати ШВЛ закуплено у 2020 році та введені в дію у вересні. Після опрацювання первинної медичної документації пацієнта та отримання висновку та результатів патологоанатомічних досліджень буде проведена клініко-експертна комісія щодо якості надання медичної допомоги даному пацієнту», — йдеться у відповіді департаменту за підписом директора Олександра Шиша.
Про результати роботи комісії, яка має встановити причину смерті молодого нацгвардійця — у наступних номерах.
Міла ПОЛІЩУК
Це не лікування,це вбивство!!!
от до чого довів Путін український народ! ))))
Путін тут ні до чого,і на Бога не спихайте, скоти врачі ,безсердечно.
Підключення до швл коштує н..суму якщо нема коштів….. Коридор в кращому варіанті та чекай смерті …Такі реалії Вінницької медецини
Халатність лікарів,байдужість медперсоналу не покарано,тому вважають себе богами,особливо під час пандемії чекають,що рідні пацієнтів повинні на них дмухати і платити за поставлену крапельницю.
Лікарів – вішати,медсестер-стріляти. І вся вам комісія до копійки.
Департамент охорони здоров’я повідомив,що проблем з швл і киснем не має,медпрацівники є,бригади є…,я впевнена,що і рідні поклали в карман лікарям,але в лікаря закінчився робочий день,а медсестри тупі забили болт!!! Залишилось підняти їм зарплати за вбивство наших рідних…
Рідним глибокі співчуття,бажаю вам добитися справедливості і винуватих а це і лікарі і медсестри справедливо покарати.
Медперсонал це холоднокровні істоти,які бачать пацієнта як клієнта,могли врятувати,але вони собаки,наглі,підлі пси.
Лікарі вбивці які вбили мого брата ,які не підійшли ,виходячи до мене говорили все добре з ним він молодий ,як би вони вчасно надали допомогу мій брат був би живий!коли вийшов лікар він сказав я не знаю як так сталося !