Акція протесту «Стоп Шкарлет — не дамо вбити освіту!» відбудеться сьогодні у Вінниці на Європейській площі під Вежею о 14 годині.

Організатором заходу є громадська організація «Українські Студенти за Свободу».

– Згідно з рішенням Верховної Ради, 17 грудня Сергій Шкарлет призначений міністром освіти. Його кандидатуру обрано, не зважаючи на протести науковців, студентів, батьків та навіть освітнього комітету Верховної Ради. За кілька місяців ми не один раз виходили, щоб сказати: «Нам не потрібний такий міністр!» – йдеться в анонсі.

Організатори зазначають, що Сергій Шкарлет не може бути міністром освіти та науки, оскільки:

«– Був відданим членом партії регіонів, після революції перебіг в БПП;

– За університетські кошти купив собі автомобіль за 60 тисяч доларів;

– Плагіатор, який свою монографію «зліпив» з текстів чужого авторства;

– Радо отримував нагороди від Табачника;

– Виступає за «переосмислення» ЗНО, фактично його можливе скасування;

– Персона настільки токсична, що його кандидатуру не було підтримано профільним комітетом ВР».

– За кілька місяців роботи Шкарлет показав, що не тільки не гідний, але й не здатний очолювати міністерство, – додають організатори акції. – Він провалив підготовку до навчального року, педагоги не отримали жодної допомоги для купівлі засобів індивідуального захисту, а сфера освіти найбільше постраждала під час підготовки Держбюджету на 2021 рік. Окрім того, Шкарлет так і не визнав плагіат у своїх роботах, натомість його «захисники» погрожували громадським активістам. Сергій Шкарлет на посаді міністра освіти – це ганьба для країни! Ми вимагаємо негайного відсторонення Сергія Шкарлета з посади міністра освіти України!

Нагадаємо, що 17 грудня Парламент призначив Шкарлета міністром освіти та науки. Загалом за кандидатуру Сергія Шкарлета проголосували 226 депутатів, проти – 43, утрималися – 39, не голосували – 35. Всього були на голосуванні 343 народні обранці. Серед тих, хто підтримав призначення Сергія Шкарлета на посаду очільника міністерства були три народні депутати з Вінниччини.